כללי

נבוא נחושים

פרסום: 29.11.2012

מאמן הנבחרת הצעירה, בטור אישי, מספר לכם על ההכנות של הנבחרת לקראת היורו

נבוא נחושים

"ההגרלה מאחורינו ואיזה אירוע מדהים זה היה. מי שהיה שם או ראה את הטקס בטלוויזיה, ראה את מה שאופ"א, ההתאחדות לכדורגל ומארגני הטורניר כאן בישראל עשו. זה היה ממש אירופה בישראל. גם האווירה, גם הביצוע וגם העובדה שנציגי הנבחרות הטובות ביותר באירופה בגילאים האלו היו פה. איזו חגיגה.

"אחרי ההגרלה התלוצצתי ואמרתי שקיבלנו בית קל, ושאנחנו פייבוריטים ברורים. בנימה רצינית יותר, אנגליה ואיטליה הן מעצמות בכדורגל האירופי, גם בגילאים הצעירים. נורבגיה, מי שלא יודע, עברה את צרפת בדרך לאליפות ורק לפני כחצי שנה ניצחה במשחק אימון את ספרד, שלא הפסידה משחק אחד בכל שלב המוקדמות.
"אין ספק שאנחנו אנדרדוג מובהק, וכל יתר הנבחרות רצו לקבל אותנו. אני יכול להבטיח שנבחרת ישראל תבוא לטורניר הזה כדי לשחק כדורגל טוב. אנחנו נהיה נבחרת מאורגנת, נבוא נחושים ונעשה את המיטב. אם זה יספיק לנו או לא, נראה בסוף האליפות."חשוב להכיר את הנבחרות נגדן נשחק בשלב הבתים ולהתכונן כבר עכשיו למפגשים נגד כל שלוש הנבחרות. נלמד להכיר אותן, נקיים משחקי אימון כדי להתכונן אליהן. נעשה את מה שצריך.
"כבר בפברואר תגיע לכאן נבחרת סרביה למשחק אימון. סרביה אומנם לא עלתה לאליפות, אבל ברור שמדובר ביריבה חזקה מאוד. הכדורגל הסרבי תמיד היה מהטובים במזרח אירופה, וגם כיום הוא כזה. מדובר במדינה עם תרבות ספורט מפותחת, וזה בא לידי ביטוי בהצלחות שלה ברמה הבינלאומית – בענפים קבוצתיים ואישיים (נובאק דג'וקוביץ' הנפלא).
במרץ יגיעו לארץ לשחק נגד הנבחרת הצעירה שתי נבחרות שיהיו כאן גם ביורו – גרמניה והולנד. זה יהיה המבחן העליון – משחקים מול שתיים מהנבחרות הכי טובות ביבשת, נבחרות שמגיעות לאליפות עם מחשבה אחת בלבד בראש – לזכות בתואר.
"כל משחק וכל אימון נערכים במטרה לשפר ולמקסם את רמת ההכנה שלנו מול השמות הגדולים ביבשת. השיפור בהבנה הטקטית ובהכרת חשיבותו של המשחק הקבוצתי עומדים בבסיס האימונים שלנו, ומשחקי הידידות מהווים עבורנו את הקרקע לצבירת ניסיון ותרגול משמעותי. זאת בנוסף להתכנסויות והאימונים השיגרתיים.
"סגל השחקנים רחב ונעשים בו שינויים מזעריים, שכנראה שגם ייעשו בעתיד, עד לקביעת הסגל לאליפות. יש לכך סיבות מגוונות – כמו פציעות של שחקנים או נפילה בכושר משחק מצד אחד ופריצה קדימה של אחרים מצד שני – אבל בסופו של דבר.
"זהו להפעם. בהזדמנויות שונות לקראת האליפות, תוכלו לקרוא פה דברים נוספים שארצה לשתף אתכם בהם".

  • banner-1
  • דף הבית כללי ישראל נבוא נחושים