שגרירים

שגריר – אלי אוחנה

פרסום: 07.12.2012

מועדונים כשחקן: בית"ר ירושלים, מכלן (בלגיה), בראגה (פורטוגל) מועדונים כמאמן: בית"ר ירושלים, בני יהודה, מכבי פ"ת, הפועל כפר-סבא

אוחנה הוא בן למשפחה בת עשרה ילדים, והובא לנוער של בית"ר ירושלים על ידי אחיו יוסי. בגיל 16 הוא כבר היה שחקן בקבוצה  הבוגרת, שבזמנו שיחקה בליגה השנייה.

ב-1987 החלוץ עזר לבית"ר לזכות בתואר האליפות  הראשון שלהם.

לאחר האליפות, אוחנה עבר לשחק בקבוצת מכלן בבלגיה, והיה חלק ממסעה של הקבוצה בדרך לזכייה בגביע אירופה למחזיקות גביע. הוא כבש שערים משמעותיים בשלבים השונים, ובישל את השער היחיד במשחק הגמר מול איאקס ההולנדית. בשנת 1988 זכה עם מכלן גם בסופר קאפ האירופי. שנה מאוחר יותר היה שותף לזכייתה של מכלן באליפות הראשונה שלה אחרי 41 שנה. אוחנה נבחרת על ידי המגזין Guerin Sportivo  האיטלקי לכדורגלן הצעיר הטוב ביותר המשחק באירופה.

למרות ההצלחה הגדולה באירופה, ולאחר עונה קצרה בספורטינג בראגה הפורטוגלית, חזר אוחנה לבית"ר ירושלים. הוא סייע לקבוצה, ששיחקה אז בליגה הארצית, לעלות לליגה העליונה, והיה אחד השחקנים המרכזיים בקבוצה בשנים בהן זכתה באליפויות: 1997,1993 ו-1998.

בעונת 1997/1998 נפצע אוחנה כאשר סובב את ברכו ואובחן כי קרע את רצועת הברך. בעקבות הפציעה הושבת לתקופה ארוכה, וסיים את הקריירה המפוארת שלו כשחקן.

אוחנה שיחק 51 משחקים במדי נבחרת ישראל במשך 14 שנה והבקיע 17 שערים. בשנת 2009 נבחר כאחד מחמשת הכדורגלנים הישראלים הגדולים בכל הזמנים וכחבר בהיכל התהילה של הכדורגל הישראלי.

הוא החל את הקריירה שלו כמאמן בשנת 1999, בבית"ר ירושלים. מאז אימן במספר מועדונים ישראליים. בשנת 2008 מונה למאמן נבחרת הנוער.

  • banner-1
  • דף הבית שגרירים שגריר – אלי אוחנה