חדשות

"אנחנו באים כדי לזכות"

פרסום: 16.01.2013

סטיוארט פירס מגיע בפעם הרביעית ברציפות ליורו הצעירות כמאמן נבחרת אנגליה, והפעם הוא הולך על כל הקופה

סטיוארט פירס. קרדיט: FA

סטיוארט פירס. קרדיט: FA

"אנחנו מגיעים כדי לזכות", ספק קובע, ספק מזהיר סטיוארט פירס, מאמן נבחרת אנגליה הצעירה שתגיע לישראל לשחק בטורניר אליפות אירופה שייערך ביוני הקרוב. אם אכן יעשו זאת, זו תהיה זכיה ראשונה אחרי 29 שנים של ציפייה.

וזה לא שהם לא היו קרובים. הכי קרובים אולי, ב-2009, אז השחקנים של מגן העבר האגדי ששיחק בין היתר בניוקאסל ובמנצ'סטר סיטי ורשם 78 הופעות בנבחרת אנגליה, הגיעו עד לגמר והפסידו לנבחרת גרמניה. גם בטורניר שלפני כן, 2007, אימן פירס את הנבחרת והפסיד לנבחרת שבסופו של דבר תיקח את האליפות – הפעם זו הייתה הולנד והמעמד היה חצי הגמר – שנגמר בדו קרב פנדלים אותו ניצחו הכתומים 12:13.

אבל הפעם למאמן אין שום השגות. הוא רוצה את התואר: "זה דבר יפה להגיד 'אנחנו רוצים לתת לשחקנים להרוויח ניסיון' אבל המסר שלנו כבר שנתיים, מאז תחילת הקמפיין, הוא אחד – לנצח את התחרות". האנגלים ישחקו בבית המוקדם עם נבחרות ישראל, איטליה ונורבגיה.

למרות זאת, המאמן יודע את החשיבות שטורניר כזה יכול לתת לפיתוח השחקנים שלו. הוא שיחק במונדיאל 1990 וביורו 1996, בשניהם הגיעה  הנבחרת שלו לחצי הגמר והפסידה בפנדלים לנבחרות גרמניות, והוא יודע שהטורניר יכול לתת ל"אריות הצעירים" להרגיש מה זה טורניר גדול: "יש ביורו הצעירות כל מה שתוכל למצוא בטורניר של בוגרים. יש מעט מאוד הבדלים, וכל מה שתוכל במקרה לעבור בטורניר של נבחרות בוגרות, תוכל גם גם כאן, בין אם מדובר בהארכות, דו קרב בעיטות עונשין, לשחק כשאתה מאוד עייף, כמות גדולה של משחקים על פני תקופת זמן קצרה. כל מה שחשוב לשחקנים צעירים כדי להתנסות ולדעת מה זה להגיע למעמד הכי גבוה בכדורגל"

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים "אנחנו באים כדי לזכות"