חדשות

"צריך לשאוף לניצחון"

פרסום: 15.01.2013

מאמן נבחרת רוסיה עד גיל 21 רוצה להגיע עד לגמר. בדרך הרוסים יצטרכו לעבור בית מוקדם שכולל את ספרד, הולנד וגרמניה

ניקולאי פיסארב

ניקולאי פיסארב

ניקולאי פיסארב מהרהר למשמע השאלה: "אני זוכר את הנבחרת הזו, היא ייצגה את כל ברית המועצות, היו שם נציגים מאוקראינה, גאורגיה ובלארוס. היא הייתה מאוד תחרותית". הנבחרת עליה מדבר פיסארב היא זו שזכתה באליפות אירופה לנבחרות צעירות ב-1990, כשניצחה בשני משחקי הגמר את נבחרת יוגוסלביה 3:7.

פיסארב יגיע לארץ ביוני כמאמן הנבחרת הרוסית שתנסה לשחזר את ההישג של ברית המועצות, וחלוץ העבר בן ה-44 של טורפדו, ספרטק ודינמו מוסקבה  התראיין השבוע לאופ"א כדי לספר קצת על הזכייה שלו כשחקן. "היו שלושה או ארבעה שחקנים שהתחרו על כל עמדה. גם הנבחרות ששיחקנו נגדן היו מצוינות, אבל בסופו של דבר ניצחנו. כל השחקנים ששיחקו באותה תחרות המשיכו למועדונים גדולים – והזכייה בתואר הייתה הדבר שהוביל אותם לגדולה".

בפלייאוף עברו הרוסים את צ'כיה, ופיסארב טוען שהחוזק העיקרי שלהם היה שהם הפכו במהלך הקמפיין לחברים טובים: "הם עבדו בשביל הקבוצה, הגיעו ביוזמתם למפגשים חברתיים וחיכו למשחקים בקוצר רוח. האווירה הזו הייתה מה שלדעתי הבטיח את ההצלחה שלנו".

המאמן מקווה שאותו גורל יחכה גם לשחקני נבחרת רוסיה הצעירה, אותה הוא מאמן. הנבחרת שתגיע בקיץ לשחק בטורניר, תפתח את המשחקים שלה מול האלופה המכהנת ספרד, ובבית המוקדם יצפו לה גם הולנד וגרמניה. זו תהיה האליפות הראשונה של רוסיה מאז שהיא הגיעה לשמונה האחרונות ב-1998, ואז היא הפסידה ללא אחרת מאשר ספרד. "אנחנו משחקים בבית המוקדם מול שלוש האלופות האחרונות בקבוצת הגיל הזו. אבל לנו כמאמנים, יותר מעניין לשחק מול נבחרות חזקות. באליפות אירופה (EURO 2012) לנבחרות בוגרות, רוסיה קיבלה בית שכלל את צ'כיה, פולין ויוון, וכולם היו בטוחים  שמדובר בבית קל. בסוף, זה לא נגמר כל כך טוב.

פאביו קאפלו, מאמן הנבחרת הבוגרת של רוסיה, ידוע בכך שהוא משגיח על העבודה של פיסארב בנבחרת הצעירה, ופיסארב יודע גם הוא שתפקידו הוא לשרת את הבוגרים ואת כלל הכדורגל הרוסי: "בדרך כלל, המנצחים והסגנים ביורו עד גיל 21 מגיעים להצלחה בנבחרות הבוגרות, ובגלל זה אני רוצה לקחת את הדור הבאמת מוכשר הזה כל הדרך לגמר. זו מטרה שתעזור להכווין את השחקנים, ואני חושב שהם יסכימו שאנחנו צריכים לשאוף לניצחון".

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים "צריך לשאוף לניצחון"