חדשות

שפיים ומצטלמים

פרסום: 11.01.2013

בצל מזג האוויר הגשום בשבוע שעבר, ערכה הנבחרת של גיא לוזון מחנה אימונים

קרדיט: עודד קרני

קרדיט: עודד קרני

במסגרת ההכנות לטורניר אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 21, ערכה השבוע נבחרת ישראל מחנה אימון. המחנה, שהתקיים בשפיים והתפרש על פני הימים ג' ו-ד' (8-9/1), כמעט ולא נראו פנים חדשות, למעט אלו של שוערה הצעיר של מכבי חיפה, רון שושן.

מזג האוויר הקשה ששרר במהלך הימים המתוכננים של המחנה (ביום שלישי כזכור נסגרו נתיבי איילון שבתל אביב לתנועה למשך שעות רבות), השפיע כמובן, כמו על כל שאר המדינה, גם על הנבחרת.

"במקום שלושה אימונים שתוכננו, קיימנו בסופו של דבר שני אימונים – אחד במגרש ואחד באולם סגור", סיפר מאמן הנבחרת גיא לוזון, שהוסיף: "מזג האוויר ששרר פשוט לא איפשר לקיים אימון רגיל בחוץ, ואפשר להגיד שהוא היה חריג אף ברמה של חו"ל".

לוזון סיפר גם מהם הדברים החושבים שהוא לוקח הביתה מהמחנה: "השגנו במחנה הזה מספר דברים חשובים, כשהראשון מביניהם הוא המשך העמקת הגיבוש בין השחקנים. כמו כן, אנחנו ממשיכים להשתית בנבחרת את שיטת המשחק, וכמובן שלא הזנחנו גם את הפן המנטלי והפן הטקטי בכל מה שקשור לאימונים".

אחד הדברים שתוכננו למחנה האימונים, ושמזג האוויר לא השפיע עליו, היה צילומי טלוויזיה לפרומו המיוחד של חברת צ'רלטון, שתשדר את משחקי ההטורניר. חוץ משקני הנבחרת, צולמו גם אלי אוחנה ואלון חזן, והפרומו צפוי לעלות בתקופה הקרובה.

אלי רוזן, מנהל הנבחרת הצעירה, פירט גם הוא על קורות הנבחרת במהלך מחנה האימון: "קודם כל קיצרנו את המחנה בגלל מזג האוויר, אך למרות זאת היה אימון בוקר מצויין, שכלל חלק גדול מהמרכיבים שבנבחרת עובדים עליהם מזו תקופה. הצילומים לפרומו היו כיפיים, אך גם ארוכים ומתישים".

רוזן גם מגלה שמגן מכבי חיפה טאלב טואטחה, שעלה כמו שאר השחקנים על מעין מתקן מסתובב עבור הצילומים, קיבל סחרחורת קצת לפני שירד מהמתקן ואף מעד. לשחקן שלום. אנקדוטה נוספת שמגלה המנהל, קשורה לאימון באולם שהתקיים, ובו גילו שחקני הנבחרת שלשניים מהם – עמרי בן הרוש ובן והבה, יש יכולת כדורסל שלא הייתה מביישת את הצהובים מהיכל נוקיה, כך לדברי רוזן.

למרות הזמן הרב שנותר עד לטורניר, עושה  רושם שהמאמן לוזון כבר גיבש לעצמו בראש רשימה חלקית של שחקנים שיהיו שם: "ברור מי השחקנים שיהוו את הבסיס ואת השלד של הנבחרת בטורניר, אבל גם ברור שאם שחקן זה או אחר יפרוץ פתאום, יהיה לו מקום".

במהלך מחנה האימון, קיבלו השחקנים הודעה על אירוע תרבות שאליו יצאו ביחד ללא קשר למחנה אימון: ב-27/1, יצאו השחקנים להקרנה קבוצתית בבית הפלמ"ח של סרט המתאר את קורותיו של גטו טרזין בצ'כיה. ידיעה נוספת בנושא תעלה סמוך למועד הביקור.

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים כללי ישראל שפיים ומצטלמים