חדשות

"אחת החוויות הגדולות"

פרסום: 16.02.2013

קשר נבחרת ספרד חאבי מרטינס נזכר בטורניר היורו עד גיל 21 בדנמרק, בו זכה ב-2011

"משהו שאף פעם לא יחזור". חאבי מרטינז (UEFA.COM)

"משהו שאף פעם לא יחזור". חאבי מרטינס (UEFA.COM)

 

 

נכון שאנחנו באתר היורו לא אובייקטיבים, כשאנחנו מספרים לכם כל הזמן על הכוכבים הגדולים שיגיעו בקיץ לבלומפילד, טדי, נתניה ופתח תקוה ויפגינו את הכישורים שלהם על המגרש, ובאמת שיהיה חג גדול לכל הצופים במשחקים האלה, אבל גם לשחקנים עצמם מדובר בחווייה מרגשת במיוחד.

אתם יותר ממוזמנים להיכנס לאגף ההיסטוריה באתר (בלשונית אודות), ולקרוא קצת על ההיסטוריה של אליפות אירופה לנבחרות צעירות, אבל החלטנו להביא לכם את דבריו של אחד מהזוכים הקודמים בתואר – חאבי מרטינס הנהדר, שעבר הקיץ מאתלטיק בילבאו לענקית הגרמנית באיירן מינכן.

מרטינס, שזכה עם נבחרת ספרד גם בגביע העולם וגם באליפות אירופה לנבחרות בוגרות, מספר על האליפות לנבחרות צעירות בדנמרק ב-2011, בה זכה יחד עם ספרד הצעירה: "זה היה אחד הניסיונות הטובים ביותר שחוויתי. אני וחואן מאטה הם שני השחקנים היחידים לדעתי בהיסטוריה שזכו בכל שלושת התארים ברציפות, זה הישג לא בכלל להתגאות בו. הכל הלך חלק והאליפות הצעירה הייתה נהדרת".

המשחק שאותו מרטינס תופס כחשוב ביותר באליפות עבורו, היה חצי הגמר נגד בלארוס, בוויבורג: "זה היה אחד מהימים האלה שהכדור פשוט לא נכנס, אחרי שהיו לנו משהו כמו 200 מצבים", מספר הקשר, ומוסיף: "היינו בפיגור במשך רוב המשחק, אבל תודה לאל אדריאן לופז הצליח להבקיע את השיוויון ממש ברגע האחרון, והגענו להארכה. ידענו שאם נגיע להארכה, נצליח גם לנצח".

ספרד תנסה לשמור על התואר שלה, ונשמע שמרטינס מאמין בדור העתיד הספרדי ובשחקנים הצעירים רק במעט ממנו: "יש להם סיכויים טובים לשמור על התואר, ואני מקווה שהם יביאו גביע הביתה". אך יחד עם הרצון שלו שהצעירים יביאו תואר, הבאסקי גם מבקש להעביר להם מסר חשוב: "הדבר היחיד שאני יכול להגיד להם זה שייהנו מהתחרות, כי זה לא משהו שיקרה להם שוב – הם לא יהיו בני 21 פעם שנייה. פשוט שיעשו חיים".

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים כללי "אחת החוויות הגדולות"