חדשות

"יכולים לזכות ביורו"

פרסום: 19.02.2013

קשר מכבי תל אביב מושיקו לוגסי מאמין בנבחרת הצעירה וחושב שהיא יכולה ללכת עד הסוף

מושיקו לוגסי נגד סרביה (צילום: עודד קרני)

מושיקו לוגסי נגד סרביה (צילום: עודד קרני)

לא משנה איזו קבוצה אתם אוהדים, קשה להשתחרר מהתחושה שהמחזור האחרון היה שייך כולו לשחקן צעיר אחד – שבבעיטה למשקוף בדקה ה-99 במשחק שנעל את המחזור, העניק לקבוצתו יתרון של שמונה נקודות בראשות הטבלה. מושיקו לוגסי, קשרה הנהדר של מכבי תל אביב, הוא גם אחד החברים הקבועים בסגל הנבחרת הצעירה שתתמודד בקיץ בטורניר אליפות אירופה עד גיל 21 שייערך כאן בארץ, אז החלטנו לדבר איתו – בכל זאת, לא כל יום קורה ששחקן אחראי לכזה רגע.

"זה היה פשוט כיף. כיף גדול. בלגאן ענק ביציעים, ותחושה אדירה, בעיקר בגלל שגרמתי לכל כך הרבה אנשים לשמוח, גם ביציע וגם מול הטלוויזיה בבית" אומר לוגסי, שנשמע גם ביום שאחרי מאוד רגוע. עד מאי (וגם תוך כדי), לוגסי יהיה עסוק במאבקים של הצהובים כחולים בליגה, בתקווה לזכות באליפות ראשונה מאז עונת 2002/03, אבל גם אם הוא יזכה עם קבוצתו, הוא יצטרך מהר מאוד לרדת לקרקע – בין ה-18.5, המחזור האחרון בליגה, ל-5.6, אז תעלה הנבחרת הצעירה למשחק הפתיחה מול נתניה, מפרידים בסך הכל שבועיים וחצי.

"אנחנו מאוד מתרגשים לקראת האליפות, הרי זה מעמד חד פעמי, אנחנו שחקנים צעירים וכולנו רוצים להתקדם, אולי אף לאירופה", מסביר מספר 28, ומוסיף: "היורו בארץ, הרי זה דבר חד פעמי. קשה להאמין שיהיה טורניר גדול כזה שוב בארץ, בטח לא בשנים הקרובות. אנחנו מגיעים בכושר כי זה סוף הליגה, ומול הקהל המקומי שלנו, אני מאמין שנצליח. יותר מזה – אני מאמין שאנחנו יכולים לקחת את היורו".

בנבחרת הצעירה משחקים שחקנים מכל מיני קבוצות, ולוגסי מספר שהקשר בין השחקנים חם מאוד – במהלך שיחת הטלפון איתו אלי דסה בממתינה, ומוקדם יותר הוא אפילו שוחח עם גולסה. אז האם בתוך הנבחרת הם מקניטים אחד את השני בקשר למצב של הקבוצות בליגה? השחקן מסביר שלא ממש: "כשאני מתאמן עם הקבוצה – היא הכי חשובה, וכשאני עם הנבחרת, היא הכי חשובה. והאמת שגיא (לוזון- מאמן הנבחרת) מעסיק אותנו כל כך הרבה כשאנחנו באימונים, שאין לנו זמן לדבר על הדברים האלה".

לוגסי מספר על אחדות גבוהה מאוד בנבחרת, בעיקר דרך מחנות האימונים הרבים והפעילויות, והוא מציין לטובה את העבודה עם לוזון. אחד הרגעים הקשים בהכנות עד כה היה כשהבלם סארי פלאח נפצע, ולוגסי מספר שלמשחק מול סרביה הכינו כל השחקנים חולצות אותן לבשו מתחת לחולצות הנבחרת, ובמקרה שאחד מהם היה מבקיע הוא היה חושף את הכיתוב שעליה: "סארי אוהבים אותך".

בשבועות הקרובים מתכנן לוגסי לשוחח עם הקפטן שלו שרן ייני, שהשתתף עם הנבחרת הצעירה של ישראל ב-2007 בטורניר שנערך בהולנד, אבל יש לו גם מסר חשוב לאוהדי הכדורגל בארץ: "זה כיף שבא קהל, כי זה נותן לנו המון מוטיבציה. אנחנו לגמרי במגרש כשאנחנו משחקים, אבל הקהל נותן אנרגיות. זו הזדמנות לראות את השחקנים הצעירים של ישראל, שבשנים הקרובות יהיו אלה שיובילו את הליגה וגם את הכדורגל הישראלי, וכל מי שאוהב כדורגל בטוח ייהנה מלראות אותנו".

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים כללי נבחרת ישראל "יכולים לזכות ביורו"