חדשות

פייבוריטית מגרמניה

פרסום: 16.02.2013

אחת מהנבחרות האירופיות הבכירות ביותר תגיע לכאן כבר במרץ למשחק הכנה חשוב מול נברת ישראל

מאמן נבחרת גרמניה ריינר אדריון (UEFA.COM)

מאמן נבחרת גרמניה ריינר אדריון (UEFA.COM)

 

במרץ הקרוב, תגיע לכאן נבחרת גרמניה הצעירה למשחק הכנה לקראת אליפות אירופה לנבחרות צעירות שתתקיים גם כן בארץ, בחודש יוני. באופן מפתיע אולי, למרות ההצלחות הרבות של הנבחרת במסגרת גביעי העולם ואליפויות אירופה (שלוש זכיות בכל אחד מהטורנירים האלה, חלקן כגרמניה המערבית), הרי שבטורניר האירופי לנבחרות צעירות, רשמו הגרמנים זכייה אחת בלבד, ב-2009 בשבדיה.

הנברת שזכתה הייתה עמוסה בכוכבים, ביניהם סמי חדיירה, מנואל נוייר ומסוט אוזיל, כולם שחקנים מצויינים היום. מאמן הנבחרת, ריינר אדריון, מאמין שגם הדור הנוכחי של שחקנים שיגיע ביוני לישראל, יכול ללכת עד הסוף: "מה שהיה מעניין בנבחרת ההיא, זה שהיא השתפרה והתפתחה במהלך התחרות, וגם היו בה שחקנים שהיו מובילים. ההיררכיה בתוך הקבוצה הייתה נהדרת, והשחקנים שאחר כך התחילו את הקריירה הבוגרת שלהם, הותירו בה חותם. כשאני מסתכל על הנבחרת הנוכחית, אני רואה שחקנים שמסוגלים לעשות את אותה הדרך".

שניים מהשחקנים עליהם מדבר אדריון, הם פיניאל מלאפה, חלוצה של מנשנגלדבאך שהבקיע שמונה שערים במהלך קמפיין המוקדמות, ולואיס הולטבי, הקשר המוכשר שעבר בחלון ההעברות האחרון משאלקה 04 לטוטנהאם הוטספאר האנגלית. על הולטבי, אחד השחקנים המסקרנים ביותר בסגל הגרמני, יש למאמן הרבה מילים חמות: "ללואיס יש איכויות של מנהיג גם מחוץ למגרש, הוא ראש הקבוצה ולכן גם הקפטן. הוא נותן דוגמא עם המוטיבציה והרעב שלו להצלחה וגם מצליח להעביר את זה לשחקנים האחרים. גם איכות הכדורגל שלו היא 'טופ-קלאס', הוא משחק במרכז המגרש ומהווה איום מתמיד בהתקפה, כולל כמבקיע. זו הסיבה לתפקיד הבכיר שלו בסגל".

נבחרת גרמניה תשחק בבית אחד עם נבחרות ספרד, הולנד ורוסיה, ומשחקה הראשון בטורניר יהיה נגד הולנד, באיצטדיון המושבה בפתח תקוה, ב-6 ליוני.

 

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים כללי פייבוריטית מגרמניה