חדשות

"זו זכות גדולה"

פרסום: 04.02.2013

הקפטן ניר ביטון התייחס לחשיבות טורניר אליפות אירופה לשחקני הנבחרת הצעירה

מאמן הנבחרת הצעירה גיא לוזון והקפטן ניר ביטון (צילום: מיכאל דורשייד)

מאמן הנבחרת הצעירה גיא לוזון והקפטן ניר ביטון (צילום: מיכאל דורשייד)

ההכנות לטורניר אליפות אירופה לנבחרות צעירות ממשיכות להתקדם בקצב מוגבר, והשבוע התכנס הסגל למחנה אימונים בבית הנבחרות בשפיים. היום (שני) התקיימה מסיבת עיתונאים עם מאמן הנבחרת גיא לוזון והקפטן ניר ביטון, לקראת המשחק מול הנבחרת הצעירה של סרביה, שייערך ביום רביעי הקרוב בשעה 17:30 באצטדיון החדש בנתניה.

המאמן התחיל וסיפר שהמשחק מול הוא הראשון מבין שלושה משחקי האימון האחרונים של הנבחרת לקראת הטורניר שייערך ביוני: "יש לנו עוד שלושה משחקי הכנה לקראת היורו – חוץ מסרביה, שתשחק עם הנבחרת הצעירה יותר, יש לנו גם משחקים מול הולנד וגרמניה בחודש מרץ, והם יהיו החזרה הגנרלית.

"אין ספק שהולנד וגרמניה הן נבחרות מהרמה הגבוהה ביותר באירופה, וגם סרביה, למרות שהיא לא תשתתף בטורניר, היא נבחרת עם מסורת רצינית, ואפשר להגיד שהיא ונורבגיה, מולה נשחק במשחק הפתיחה, הן ברמה דומה".

לאחר מכן, התייחס לוזון לעובדה שבמקום אלי דסה ומרואן קבהא, שעזבו את הסגל בעקבות פציעה, לא זומן אף אחד: "אני לא רוצה להזמין סתם שחקנים כדי לא לטפח בהם אשליות. אם אני חושב שלשחקן מסוים אין יכולת מספיק טובה, אין לי מה לזמן אותו רק כדי לזמן".

לוזון התייחס גם לפציעתו הקשה של סארי פלאח ולנושא הבלמים בסגל: "אין ספק שלפלאח היה חלק מאוד משמעותי בנבחרת – הוא היה שחקן הרכב ועשה עבודה מצוינת. באופן כללי, נכון שאנחנו לא רוויים בבלמים בשנתונים האלה, אבל מי שנמצא יצטרכו לחפות ולעשות עבודה כמו שצריך".

הקפטן הצעיר, ניר ביטון, התייחס להתקדמות שעברו שחקני הסגל הצעיר מאז שהתחיל הקמפיין, ועד עכשיו: "כשהיינו בתחילת הדרך, לא הרבה שחקנים בשנתונים האלה היו חלק משמעותי מהקבוצות. היום, כשאנחנו ארבעה חודשים לפני הטורניר, בערך 90 אחוז מהשחקנים הם שחקני הרכב – זה דבר חשוב מאוד, כי זה אומר שיש סיכוי טוב יותר שהשחקנים בנבחרת יגיעו בכושר משחק טוב לטורניר".

ביטון התייחס גם לחשיבות הטורניר לקריירות של השחקנים הצעירים: "אין ספק שנפלה בחלקנו זכות גדולה להשתתף בטורניר בסדר גודל כזה, במיוחד כשזוכרים שישראל לא משתתפת בטורנירים כאלה כל שנתיים. אנחנו יודעים שיש לנו המון אחריות, וכל אחד מאיתנו יודע שזה יכול להיות קרש קפיצה משמעותי מאוד בקריירה שלנו".

 משחק הידידות מול סרביה, ייערך כאמור ביום רביעי בשעה 17:30, ולאחריו ייערך באצטדיון גם משחק של הנבחרת הבוגרת מול נבחרתה של פינלנד. כרטיס משותף לשני המשחקים יעלה 20 שקלים בלבד. כרטיסים ניתן לרכוש כאן (הלינק מפנה לאתר לאן – המחיר בתוספת עמלה).

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים כללי נבחרת ישראל ישראל "זו זכות גדולה"