חדשות

רצינות גרמנית

פרסום: 17.03.2013

המאמן והמנהל המקצועי בדעה אחת, מנכ"ל הליגה בדעה אחרת: האם גרמניה תגיע ליורו בישראל עם כל הכוכבים שלה?

בלומפילד ייארח את נבחרת גרמניה במשחק הידידות שלה, והכניסה אליו תהיה חינם

בלומפילד ייארח את נבחרת גרמניה במשחק הידידות שלה, והכניסה אליו תהיה חינם

אחת מהפייבוריטיות לזכייה בטורניר היורו לנבחרות צעירות שייערך בחודש יוני בארץ היא נבחרת גרמניה, אחת מהשמות הגדולים בכדורגל האירופאי והעולמי. עוד לפני הטורניר, יגיעו הגרמנים הצעירים למשחק מול נבחרת ישראל שייערך ביום ראשון, ה-24.3, באיצטדיון בלומפילד (המשחק יתחיל ב-19:30, הכניסה חינם).

מסתבר שהטורניר הפך לעניין חשוב בגרמניה, והוא אף הצית ויכוח בין ראשי הכדורגל במדינה, והכל הוא לגבי זהות חלק מהשחקנים בהם הנבחרת מבקשת לזמן, עם דגש על זהותם של מספר שחקנים ספציפיים.

התואר האחרון אותו לקחה ה"מאנשאפט" הבוגרת היה ב-1996 – אליפות אירופה שנערכה באנגליה, שם ניצחה הנבחרת את צ'כיה בגמר שנערך באיצטדיון וומבלי הישן. מאז, הגיעה הנבחרת לגמרים (מונדיאל 2002, יורו 2008), אבל לא זכתה באף תואר. למעשה, התואר הגרמני האחרון היה של הנבחרת הצעירה ב-2009, אז ניצחו הגרמנים את האנגלים בגמר 0:4, עם שחקנים כמו מסוט אוזיל, סמי חדירה, מאטס הומלס ומנואל נוייר.

אז על מה הוויכוח? ובכן, גם הפעם נמנים על השחקנים בגיל המתאים מספר כוכבים – בין השאר אילקאי גונדוגאן ומריו גצה מדורטמונד, ג'וליאן דרקסלר משאלקה 04 וטוני קרוס הנהדר מבאיירן מינכן, כולם כבר רשמו מספר הופעות במדי הנבחרת הבוגרת. מאמן הנבחרת הצעירה, ריינר אדריון, והמנהל הספורטיבי של ההתאחדות הגרמנית רובין דוט שותפים לדעה שברגע ששחקן עשה את עליית המדרגה והגיע לנבחרת הבוגרת, אין טעם להחזיר אותו לנבחרת הצעירה.

בדעה מנוגדת מחזיק דווקא מנכ"ל הבונדסליגה אנדראס רטיש, שמאמין שאם לא מביאים את השחקנים הכי חזקים לטורניר, אז אין טעם לבוא. רטיש מבקש לקחת דוגמא מהמנהל המקצועי של הנבחרות ההולנדיות, לואיס ואן חאל, שהודיע מבעוד מועד שהנבחרת הצעירה תבוא עם סגל מלא ועם השחקנים הטובים ביותר.

בכל מקרה, מה שבטוח הוא ששני הצדדים מעוניינים שהנבחרת תחזור לגרמניה עם גביע באמתחתה. גונדוגאן עצמו אמר שמבחינתו לא מפריע לו איפה הוא ישחק: "אם יחליטו שזה טוב לנברת, אני אגיע לישראל ברצון ואשחק עם הנבחרת הצעירה".

בינתיים, פרסם אדריון את הסגל למשחק מול ישראל, שכולל 27 שחקנים.

(עזר בהכנת הכתבה: משה מאירי)

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים כללי רצינות גרמנית