חדשות

ביקור מארץ המגף

פרסום: 30.04.2013

לרגל היורו הגיעו לארץ מאמן נבחרת איטליה הבוגרת צ'זארה פראנדלי ומאמן נבחרת הנשים במדינה סטפנו קאבריני. השניים סיירו בבלומפילד שיהיה ביתה של הנבחרת האיטלקית בטורניר

מימין לשמאל: מאמן נבחרת הנשים האיטלקית סטפנו קבריני, מאמן נבחרת הנשים של ישראל גיא עזורי, מאמן הנבחרת הצעירה גיא לוזון, מאמן נבחרת איטליה צ'זארה פראנדלי והמתורגמן ליאור מאני (צילום: עודד קרני)

מימין לשמאל: מאמן נבחרת הנשים האיטלקית סטפנו קבריני, מאמן נבחרת הנשים של ישראל גיא עזורי, מאמן הנבחרת הצעירה גיא לוזון, מאמן נבחרת איטליה צ'זארה פראנדלי והמתורגמן ליאור מאני (צילום: עודד קרני)

חודש וחצי לפני טורניר היורו לנבחרות עד גיל 21, שייערך כאן בארץ, הגיעו לישראל שתי אושיות כדורגל איטלקיות בכירות: מאמן נבחרת איטליה צ'זארה פראנדלי, ומאמן נבחרת הנשים סטפאנו קאבריני. מטרתו של הביקור, אותו אירגנו במשותף ההתאחדות לכדורגל ומשרד החוץ, היא קידומו של הטורניר, אירוע הכדורגל הגדול ביותר שנערך בישראל.

היום (שלישי), הגיעו שני האיטלקים לאיצטדיון בלומפילד, שם יתקיימו כל משחקי נבחרת איטליה במהלך השלב המוקדם בטורניר, כך שהוא מעין בית לאזורי הצעירים. את הביקור ניהל רונן הרשקו, האחראי על הטורניר מטעם ההתאחדות, ופראנדלי וקבארני התרשמו מהמאפיינים ההופכים את האיצטדיון ביפו לכה מיוחד: העובדה שהיציעים בו מקיפים את כל המגרש וקרובים מספיק לדשא, האינטימיות היחסית ששוררת בו וגם משטח הדשא המתוחזק היטב.

לאחר הסיור, קיימו האיטלקים מסיבת עיתונאים אותה התחיל פראנדלי כשהודה למארחים על הביקור:"אני רוצה להודות לכל  המארגנים על האירוח ועל קבלת הפנים המאוד לבבית וחמה". פראנדלי גם התייחס לאיצטדיון: "הרשים אותי לטובה, והמשטח נראה כל כך טוב ושמור שכמעט התבלבלתי בינו לבין דשא סינטטי. גם העובדה שאין גדרות זה מצוין כי האוהדים יהיו מעורבים. אני מאוד מקווה שהאיצטדיון יוכל להיות איצטדיון ביתי עבור הנבחרת. הקבוצה מאוד כשרונית והם יביאו את עצמם לידי ביטוי בטורניר הזה, יש להם מאמן מצוין ואני מאמין בהם".

פראנדלי התייחס גם לנבחרת האיטלקית, אחת מיריבותיה של ישראל בבית המוקדם: "הפוטנציאל של הנבחרת קיים, אבל אני לא רוצה לצאת בהצהרות לפני הטורניר ואני מקווה שהנבחרת יכולה לעמוד בציפיות. הטורניר מתחיל אחרי סיום העונה, ואני רק מקווה שהשחקנים יגיעו רעננים מספיק".

לגבי שחקנים ספציפיים – פראנדלי ציין כמה מהכוכבים הצעירים של האיטלקים, בין היתר את חלוצה הנפלא של א.ס. רומא מתיאה דסטרו, שחקן החוד של גנואה צ'ירו אימובילה, שכבש כבר שמונה שערים לזכות האזורי הצעירים ואת הבלם/קשר מיובנטוס לוקה מארונה, שנמנה על הסגל הצעיר משנת 2009 ורשם בו כבר 31 הופעות.

האיטלקי גם סיפק הצצה לגבי מדיניות פיתוח השחקנים הצעירים בארץ המגף, וסיפר שלפני שלוש שנים החליטו ב-FIGC, התאחדות הכדורגל האיטלקית, להתחיל בפרויקט תכנון הכדורגל העתידי. בראש הפרויקט מונו שני אנשי כדורגל ותיקים ומפורסמים, אריגו סאקי ומאוריציו וישידי. כמו כן, תוגבר הקשר בין הנבחרות הצעירות לסגל הבוגר, והעוזרים של פראנדלי התחילו לעקוב אחרי הנבחרות והשחקנים הצעירים מגילים מוקדמים יותר. בנבחרות מנסים גם לשמר כדורגל איכותי ויפה, ולצורך זה מקודמים באיטליה הרבה מאוד טורנירים ומשחקי ידידות, ומשתפים גם את הקבוצות כדי ליצור סוג של הרמוניה בין כל גופי הכדורגל במדינה.

גם סוגיית הכדורגל הבוערת ביותר בימים האחרונים לא חמקה מהמאמן האיטלקי, וכשנשאל על הסיכויים של ריאל מדריד וברצלונה לבצע מהפך מול שתי הגרמניות בחצאי גמר ליגת האלופות, סיפר בחיוך שהוא מאמין שבכדורגל הכל אפשרי ושתמיד יש סיכוי למהפך, ולדעתו "זה מה שיפה בספורט, התוצאה אף פעם לא צפויה". פראנדלי הוסיף גם על ההיחלשות של הקבוצות האיטלקיות והסביר שהבעיה העיקירת הייתה המשבר הכלכלי הקשה, אבל שהוא מאמין שהן יחזרו בקרוב לצמרת, כמו שיובנטוס עשתה בהצלחה העונה.

מאמן נבחרת הנשים האיטלקי, קבאריני, סיפר על כך שהאתגר הגדול ביותר שעומד בפני הנבחרת שלו הוא אליפות אירופה שתיערך בשבדיה (בין ה-10/7 ל-28/7), שם תשחקנה האיטלקיות מול שלוש נבחרות סקנדינביות: שבדיה המארחת, דנמרק ופינלנד. קבאריני הסביר גם שהבעיה העקרית של כדורגל הנשים באיטליה היא כמות מועטה מדי של שחקניות בגילאים הצעירים, ושהם מנסים לפתור עכשיו את הבעיה הזו יחד עם הקבוצות.

לרכישת כרטיסים למשחק של אנגליה נגד איטליה - לחץ כאן

לרכישת כרטיסים למשחק של ישראל נגד איטליה - לחץ כאן

לרכישת כרטיסים למשחק של איטליה נגד נורבגיה - לחץ כאן

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים ביקור מארץ המגף