חדשות

ניצחון בחזרה הגנרלית

פרסום: 29.05.2013

נבחרת ישראל הצעירה עלתה על הדשא בפעם האחרונה לפני טורניר היורו למשחק אימון מול סלובקיה, וניצחה 0:1 משער בדקה השמינית של אלון תורג'מן.

קשר בית"ר אופיר קריאף עם הכדור במהלך המשחק מול סלובקיה (צילום: אליצור ראובני)

קשר בית"ר אופיר קריאף עם הכדור במהלך המשחק מול סלובקיה (צילום: אליצור ראובני)

הצופים שהגיעו הערב לאיצטדיון קרית אליעזר ידעו שהמשחק הערב של נברת ישראל הצעירה נגד נבחרת סלובקיה, הוא לא הדבר האמיתי. לא, בשביל זה צריך לחכות עוד שבוע, כשהשחקנים של גיא לוזון יעלו מול אלה של טור אולה סקולרונד מנורבגיה, במשחק שיפתח את יורו 2013. עד אז, החליט לוזון לתת לשחקנים שלו, שחלקם הגדול סיים את העונה עם הפלייאוף התחתון לפני מספר שבועות, קצת זמן על המגרש, ובמחצית אף החליף תשעה מהם, כולל את השוער, כדי לאפשר לכמה שיותר שחקנים להרגיש דשא ואולי קצת להירגע מההתרגשות שאופפת אותם.

המשחק עצמו לא היה מרובה באירועים, אבל כן אפשר להגיד שהשחקנים קיבלו תרגול טוב – בעיקר מבחינת העמדות שלהם על המגרש. מה שכן, אי אפשר להשוות את נבחרת סלובקיה משנתון צעיר יותר, למשחקים מול נבחרות העילית של אירופה מול איצטדיונים מלאים.

אלון תורג'מן, במשחקו הראשון בהרכב הנבחרת הצעירה מזו תקופה, היה זה שהבקיע עבור הנבחרת כבר בדקה השמינית, אחרי מבצע התקפי יפה. הנבחרת הגיעה לעוד מספר מצבים, בעיקר של מוחמד כליבאת וישראל זגורי שנכנסו כמחליפים במחצית השנייה.

מהלך המשחק: 

דקה 87: ברק לוי ירד לעצירה אחרי בעיטה חזקה אך למרכז השער של הסלובקים, במה שהייתה הזדמנות יחידה במחצית השנייה.

דקה 75: אלי דסה הכניס כדור נאה לישראל זגורי, אך האחרון בעט ממצב קורץ אל מחוץ לשער.

דקה 61: טואטחה הכין למוחמד כליבאת הזדמנות קורצת, אבל שחקנה של סכנין בעט מעל השער, במה שבינתיים מסתמנת כמחצית רגועה, אולי רגועה מדי.

דקה 40: דוידזאדה דהר עם הכדור בצד שמאל, הגביה לסלליק בצד השני של הרחבה. הקשר של קרית שמונה בעט מהאוויר כדור שעבר לרוחב השער, אך לא היה אף אחד שיכניס אותו פנימה.

9: שער! בסיומה של התקפה נפלאה שהתחילה עם מרואן קבהא, העלה אלון תורג'מן את הנבחרת ליתרון מבעיטה ממרכז הרחבה. אחרי בישול של עופר ורטה מצד ימין, כשגולסה נתן לכדור לעבור בין רגליו. 

 

 

הרכבים:

ישראל: בוריס קליימן (ברק לוי, 46), אופיר דוידזאדה (טאלב טואטחה, 46), עומרי בן הרוש (עהאד עזאם, 46), אדי גוטליב (בן והבה, 46), עופר ורטה (אלי דסה, 46), אייל גולסה (ישראל זגורי, 46), ניר ביטון (עומרי אלטמן, 46), מרואן קבהא (עידו לוי, 46), סינטיאהו סלליק, אופיר קריאף, אלון תורג'מן (מוחמד כליבאת, 46)

סלובקיה: דובריבוי רוסוב, איבן שרנץ, נורברט גיומבר, מיכל יאנץ' (יאקוב בארטק, 52), אדם אמברה, יקוב פאור, פטריק הרוסובסקי, יאן דזוריק (דייויד הודק,79) , מילאן ללקוביץ', יקוב וויטוס, קרול משרוס

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים כללי נבחרת ישראל ישראל ניצחון בחזרה הגנרלית