חדשות ואירועים

"לא ידעתי התרגשות כזו כשחקן"

פרסום: 03.06.2013

יומיים לפני המשחק הראשון מול נורבגיה, ומגן בית"ר ירושלים חשף קצת ממה שמתחולל בתוכו, כשדיבר היום עם התקשורת. המאמן גיא לוזון מתכנן את ההרכב כשההתלבטות העיקרית שלו היא בין כליבאת וסלליק בעמדת הקשר התוקף

שחקני הנבחרת הצעירה והמאמן גיא לוזון בתמונה הקבוצתית המסורתית (צילום: עודד קרני)

שחקני הנבחרת הצעירה והמאמן גיא לוזון בתמונה הקבוצתית המסורתית (צילום: עודד קרני)

טורניר אליפות אירופה לנבחרות צעירות או בשם היותר נפוץ שלו "יורו 2013", כבר ממש בפתח, ואפשר לראות כבר את ההתרגשות על השחקנים. אחרי שאתמול הם ביקרו בבית ראש הממשלה והיו בהופעה של אייל גולן, היום,יומיים לפני המשחק הראשון מול נורבגיה, הם התאמנו בשלווה בלי אירועים מיוחדים, ואף נענו לבקשות התקשורת לדבר על התחושות שלהם רגע לפני שהם מתחילים לשחק בטורניר שיכול להיות החשוב ביותר בקריירה הקצרה עד כה שלהם.

בלם הנבחרת והפועל עכו אדי גוטליב, שיתף: "יש התרגשות גדולה, גיא עבד איתנו שנתיים בשביל הרגע הזה. כמובן שאחרי כל העבודה הקשה נרצה להוכיח שאנחנו שווים את ההשקעה ואת הזמן שהוא השקיע בנו. הנבחרת שלנו עומדת להראות הרבה לחימה ולתת עבודה על המגרש, בדיוק כמו שהמאמן לימד אותנו".  גוטליב, שכזכור ריצה תקופת מאסר בכלא צבאי,  נשאל אם הוא חשב שיזמנו אותו לנבחרת לאחר הפרשה: "לא חשבתי על זה בכלא – אז העיפו אותי מהנבחרת ולא חשבתי שיש סיכוי שאוזמן בעתיד, אבל אחרי שיצאתי התאמנתי קשה והבנתי שיש לי אפשרות להיות בסגל".

גוטליב, הנציג היחיד של הקבוצה הצפונית שעתידה בליגת העל אינו ברור, נשאל גם על הנושא הזה, והשיב שהוא מתעדכן מדי פעם בנעשה בקבוצה, אך שכל כולו נתון לטורניר ההולך ומתקרב.

מי שעוד דיבר במסיבת העיתונאים היה מגן בית"ר ירושלים אלי דסה, שבחר לחשוף את צפונות ליבו: "הלחץ וההתרגשות מגיעים לשיאים חדשים. לא ידעתי התרגשות כזו כשחקן, ובאופן כללי אנחנו כקבוצה נצטרך לרסן את הלחץ וההתרגשות. לטובתנו כמובן תשחק העובדה ששיש לנו את הצוות המקצועי שעוזר לנו, ואני בטוח שנבוא רגועים למשחקים.

"כמובן שלכל הנבחרות המשחק הראשון הוא הכי חשוב, אך גם אם לא ננצח מצטרך לקום מזה ולא להישבר, כי מבחן התוצאה הוא אחרי שלושה משחקים, ולא אחד", השיב דסה כשנשאל לגבי המשחק שיפתח את הטורניר מול נורבגיה, והוסיף: "אני חושב שהתקשורת פה בארץ טועה לגבי היחס שלה לנורבגיה –  הרי זו הנבחרת שהעיפה את צרפת  ואסור לנו לחשוב שאנחנו יותר טובים מהם. נבחרת שמבקיעה חמישה שערים מול צרפת, זו נבחרת חזקה, שלא נופלת מאף אחת".

"לדבר כרגע על חצי הגמר זה לא ריאלי. אין ספק שאנחנו האנדרדוג של הטורניר, ונבחרות שמגיעות עם שחקנים מהטופ לא סופרות אותנו. אנחנו נצטרך לדעת לעשות את המקסימום בכל משחק",  סיכם דסה שצפוי לפתוח ביום רביעי, על חשבונו של עופר ורטה, שפתח במשחק הניצחון בשבוע שעבר מול סלובקיה בקרית אליעזר.

כמו כן, נראה שלוזון מתכנן עוד שלושה שינויים מההרכב שעלה מול סלובקיה: טאלב טואטחה צפוי לפתוח בעמדת המגן השמאלי על חשבונו של אופיר דוידזאדה, אופיר קריאף ואלון תורג'מן יסופסלו גם הם, כשאת מקומם צפויים לתפוס אור ברוך מבני יהודה ומואנס דאבור ממכבי תל אביב, שלא התלבשו בשבוע שעבר. בעמדת הקשר התוקף נראה שהמאמן נוטה לפתוח עם סנטיאהו סולליך על חשבונו של מוחמד כליבאת. השחקנים גם הצטלמו הערב לתמונה הקבוצתית המסורתית לפני הטורניר, כפי שאפשר לראות למעלה.

  • banner-1
  • דף הבית חדשות ואירועים כתבות אחרונות נבחרת ישראל ישראל "לא ידעתי התרגשות כזו כשחקן"