חדשות

"בוודאי שלא משחק קל"

פרסום: 10.06.2013

למרות שהסיכויים של נבחרת ישראל לעלות לשלב הבא קטנים, גיא לוזון עדיין דרוך לקראת המשחק מול אנגליה בטדי (ג', 19:00). עומרי אלטמן וסנטיאהו סלליק צפויים לפתוח לראשונה בטורניר

"אם כבר משחק אחרון, אז שיהיה בעיר הבירה". מאמן הנבחרת הצעירה גיא לוזון

"אם כבר משחק אחרון, אז שיהיה בעיר הבירה". מאמן הנבחרת הצעירה גיא לוזון

יום לפני המשחק האחרון בשלב הבתים במסגרת בית א' של אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 21, התכנסו היום (שני) באיצטדיון טדי למסיבת העיתונאים המסורתית שלפני המשחק מאמן הנבחרת גיא לוזון ומגן הנבחרת אלי דסה.

לוזון נשאל בתחילה על ההדחה של אנגליה, וסיפר שלא היה מופתע: "היו שלוש נבחרות ברמה גבוהה מאוד, וידענו שאחת מהן צריכה ללכת הביתה, ולכן אני לא מופתע מכך שהאנגלים היו אלו שהודחו".

המאמן גם נשאל על ההרכב האנושי הרב תרבותי של הסגל שלו, ואמר: "זו נבחרת שאפשר להגיד שמסמלת את המרקם שיש במדינה, יש הרבה לאומים והרבה דתות. זה לא דבר שתכננתי לפני, זה פשוט יצא שאלו השחקנים הכי טובים".

לוזון גם נשאל על תחושותיו לגבי ההופעה של הנבחרת: "אני לא מאוכזב מההופעה של נבחרת ישראל, תיקו מול נורבגיה זו תוצאה הגיונית עבור ישראל, ומול איטליה שיחקנו טוב, עד שהורחק לנו שחקן, ומשם היה לנו קשה מאוד להתמודד מול נבחרת כמו איטליה בעשרה שחקנים". דסה אמר דברים דומים לגבי ההרחקה של גולסה, והוסיף: בכל מקרה, שמנו את המשחק הזה מאחורינו ומחר זה יהיה משחק חדש".

עיתונאים אנגלים במסיבת עיתונאים שאלו את המאמן לגבי תחושותיו והאם לדעתו המשחק יהיה קל בעקבות כך שלאנגליה אין בעצם על מה לשחק יותר, ולוזון השיב: "אנגליה היא מעצמת כדורגל, השחקנים שלהם כוכבים והם ברמה הכי גבוהה בליגה האנגלית. אף פעם אי אפשר להגיד על משחק נגד אנגליה שזה משחק קל". המאמן גם התייחס לסיכויי העליה של ישראל לחצי הגמר: "אנחנו לא חושבים בכלל על העלייה לשלב הבא. איטליה ונורבגיה הן הנבחרות שיעלו ככל הנראה, ומגיע להן, הן שיחקו הכי טוב. אנחנו לא מתעסקים בשאלות האלה, אנחנו צריכים להתרכז בלהיות הנבחרת הכי טובה שאנחנו יכולים".

במהלך המשחק, נשמעו אוהדים קוראים קריאות גנאי כלפי המאמן והנבחרת, ולוזון נשאר לגבי תחושותיו, וענה:  "אני חושב שהקהל בבלומפילד היה מדהים. במיוחד עד ההרחקה, הוא דחף אותנו וגרם לנו ללחוץ את איטליה בשטח שלה, ולאחר מכן, היו 100 או 200 אוהדים שחשבו שזה משחק של מכבי תל אביב והם אלה שדיברו נגדנו, אבל זה בסדר ואין לנו שום בעיה עם זה".

 

דסה סיפר על הדברים אותם הוא ושאר השחקנים יקחו מהטורניר להמשך הקריירה שלהם:"זו הייתה חוויה לכל אחד מהשחקנים, לא הגענו כדי להסתער על הטורניר, שיחקנו נגד קבוצות טובות מהטופ העולמי. ברמה האישית אני יכול להגיד שזו חוויה לכל אחד מאיתנו, וגם למדינה, שטורניר כזה נערך בארץ. מבחינת כדורגל, אפשר להגיד שכל אחד מהשחקנים למד שלצאת לאירופה זה לא כזה פשוט – אם עד עכשיו מדדנו שחקנים לפי משחקים בליגה שלנו, הרי שבטורניר הזה למדנו מהי הרמה הגבוהה ביותר, זה לא יהיה קל להגיע אליה ואנחנו נצטרך לעבוד קשה ולהוסיף עוד 100 אחוז על ה-100 אחוז שאנחנו כבר נותנים".

לוזון סיכם את הקדנציה שלו כמאמן, לקראת משחקו האחרון ככל הנראה בתפקידו : "אם כבר משחק אחרון, שיהיה בירושלים בעיר הבירה. אני מסיים תקופה של שלוש שנים שבסופו של דבר הייתה כיף גדול, לאמן שחקנים כאלה ובמיוחד עם האישיות שלהם. הכי קל להיות מאמן אחרי ניצחונות, ולי היה הכי כיף להיות איתם דווקא אחרי ההפסד נגד איטליה – חבורה של אנשים טובים שהיה לי תענוג לעבוד איתם".

בסיום חשף לוזון את הנבחרות שהכי הרשימו אותו עד כה: "איטליה ספרד, הולנד ונורבגיה – רביעיית חצי הגמר, כולן הרשימו אותי. ואם גרמניה, אנגליה ורוסיה עם 0 נקודות, זה אומר הכל על הרמה של הטורניר". 

בסיום מסיבת העיתונאים ערכה נבחרת ישראל אימון, ונראה שיהיו כמה שינויים בהרכב לקראת המשחק מחר – בראשם הכללתם של סינטיאהו סלליק ועומרי אלטמן בהרכב הפותח, כמו גם חזרתו להרכב של מואנס דאבור. יתכן וגם בעמדת השוער יהיה שינוי, וברק לוי יקבל הזדמנות.

הרכב משוער: 

ברק לוי (בוריס קליימן), אלי דסה, עומרי בן הרוש, בן והבה (עידו לוי), אופיר דוידזאדה, ניר ביטון, אופיר קריאף, סינטיאהו סלליק, עומרי אלטמן, מואנס דאבור, אלון תורג'מן.

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים ישראל "בוודאי שלא משחק קל"