חדשות

"מותר להתרגש פעם אחת"

פרסום: 07.06.2013

לקראת המשחק מול איטליה (שבת, 21:30) התייחס גיא לוזון ליכולת הלא טובה של השחקנים שלו במשחק הראשון והבטיח משחק טוב יותר מול הכחולים

"נשחק כדורגל הרבה יותר טוב מול איטליה" גיא לוזון (צילום: עודד קרני)

"נשחק כדורגל הרבה יותר טוב מול איטליה" גיא לוזון (צילום: עודד קרני)

משחק הפתיחה של אליפות אירופה לנבחרות צעירות השאיר את הנבחרת הישראלית מתוסכלת: השער שספגה בתוספת הזמן והאינדיקציה של המאמן גיא לוזון על כך שהיה מדובר במשחק גרוע של השחקנים שלו, לא תרמו לתחושות בקרב השחקנים. אבל בטורניר מהסוג הזה אין זמן לתחושות תסכול, וכבר מחר (שבת, 21:30, בלומפילד) יעלו השחקנים של לוזון על הדשא ויתמודדו מול מוליכת בית א', איטליה, שכזכור ניצחה ביום רביעי את אנגליה 0:1.

למסיבת העיתונאים המסורתית יום לפני המשחק התייצב לוזון ליד המגן השמאלי של הנבחרת טאלב טואטחה, כשכבר בהתחלה נשאל טואטחה על התחושות שלו לאחר משחק הפתיחה ולפני המשחק השני, וסיפר: "האמת שבהתחלה התרגשנו ולקח לנו זמן להיכנס למשחק, אבל עכשיו כל ההתרגשות מאחורינו, אנחנו עם הפנים קדימה למשחק הבא ונקווה שניראה הרבה יותר טוב מהמשחק הראשון".

 המאמן נשאל על היריבה שלו מחר ועל השחקנים שמהם התרשם הכי הרבה, ואמר: "איטליה הרשימה אותי מאוד במשחק האחרון מול אנגליה. הניצחון הגיע לה, הם ביטלו את האנגלים לחלוטין, שלטו בקצב המשחק, יצרו הזדמנויות, היו דומיננטיים, נבחרת שכרגע באליפות היא הנבחרת הכי מרשימה יחד עם הולנד. אני יודע שצפוי לנו משחק מאוד מאוד קשה". לגבי שחקנים ספציפיים, ציין לוזון את מבקיע השער אינסיניה, את מרקו וראטי ואת פביו בוריני.

לוזון התייחס גם ליכולת הלא טובה אותה הפגינה הנבחרת במשחק הפתיחה, והסביר: "קודם כל, אם ביכולת כזו, שלא מספקת אותי בתור מאמן ולא את השחקנים, הוצאנו נקודה ראשונה והיסטורית וכבשנו שני שערים היסטוריים, אז זה כבר טוב – כי אם יש סימן טוב לקבוצה, זה לשחק לא טוב ולקחת נקודות. עם זאת, הפערים מאוד גדולים מנבחרת איטליה. אנחנו לא מתכוונים להתבטל, ואני משוכנע ובטוח שנראה יותר טוב ממה שנראינו נגד נורבגיה – מותר להתרגש פעם אחת, לא פעמיים. אנחנו ניתן את המקסימום שלנו כדי לצמצמם את הפערים כמה שאפשר".

 

המאמן דיבר גם על הסיכויים של הנבחרת בעקבות התוצאות של המשחקים הראשונים בבית, ואמר שבכל מקרה סיכויי העלייה היו נמוכים, ובסך הכל הנקודה מול נורבגיה גרמה לכך שישראל תהיה בתמונת העלייה עד המחזור האחרון מה שהנבחרת רצתה וחיפשה. הוא גם הוסיף ש"כדי לדעת יותר על הסיכויים שלנו נצטרך לחכות לתוצאות של המשחק הקרוב".

אחרי המשחק הראשון, הופיעו בתקשורת הישראלית דיווחים שונים לגבי אווירה מעט עכורה בנבחרת, ושחקנים שיוצאים אחד נגד השני. כמו כן, הופיעו בתקשורת ביקורות מקצועיות על ההופעה של הנבחרת-  לוזון ענה לשאלות בנוגע לעניינים האלה: "אין במלון שלנו עיתונים, לאינטרנט אני לא נכנס, ואני מבקש ממיכל (הדוברת) שלא תעביר לי בריפים על דברים שנאמרו עלי בתקשורת. אני צריך להתרכז בנבחרת שלי, ובאיך אני גורם לה לשחק טוב יותר. בקשר לדיווחים על שחקנים, בכל מקום אם תשאל מישהו על משהו, בסוף תמצא מישהו שיגיד משהו רע. אני לא קונה את הדיווחים האלה, הנבחרת שלנו מאוחדת ומגובשת, ואין שום דבר שיפר את האיחוד הזה".

לוזון התייחס גם ל"קללת הדקה ה-90", וביטל את העניין הזה על הסף: "האחרון שמאמין בכל הסטיגמות והקלישאות האלו זה אני, יש קבוצות ישראליות שניצחו דקה 90 ויש כאלה שהפסידו, זה קורה בכל העולם, ואין לי שום רגשי נחיתות".

  • banner-1
  • דף הבית חדשות כללי נבחרת ישראל ישראל "מותר להתרגש פעם אחת"