חדשות

גרמניה – הולנד 3:2

פרסום: 06.06.2013

משחק עצום היה הערב במושבה. מאהר (24) ו-ויינאלדום (38) העלו את הכתומים ל-0:2, רודי (פנדל, 47) והולטבי (81) השוו עבור הגרמנים, אבל אז הגיע לירוי פר ונגח בדקה ה-90 פנימה, וניצח את המשחק עבור ההולנדים

אדם מאהר (הולנד) חוגג את השער שלו מול גרמניה (צילום: UEFA.COM

אדם מאהר (הולנד) חוגג את השער שלו מול גרמניה (צילום: UEFA.COM

הולנד וגרמניה, שתיים מהיריבות הגדולות ביותר באירופה, נפגשו הערב במושבה למשחק הראשון שלהן במסגרת אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 21, ואיזה משחק זה היה.

ההולנדים עלו ראשונים על לוח התוצאות בדקה ה-24: אולה ג'ון הוציא קרן קצרה לאדם מאהר, קיבל את הכדור בחזרה, עבר את השומר שלו והחזיר שוב למאהר. הקשר המוכשר של אלקמאאר שחרר בעיטה חזקה שנכנסה לשער של לנו – 0:1 להולנדים. 14 דקות מאוחר יותר היה זה ויינאלדום עם ה-0:2 – הקשר התוקף של פיינורד דהר באגף ימין, עבר שני נסיונות תיקול גרמנים ובעט חזק ברגל שמאל מקצה הרחבה. לנו הצליח להגיע לכדור, אבל ההדיפה שלו לא הצליחה למנוע מהכדור להיכנס לשער.

בזמן שהמחצית הראשונה הייתה כולה הולנד, הרי שהשנייה התחילה עם גרמניה: בדקה ה-47 ירואן זוט הפיל ברחבה את לואיס הולטבי, השופט הורה על הנקודה הלבנה, וסבסטיאן רודי כבש את הפנדל. המשחק המשיך עם הזדמנויות של שני הצדדים, אבל הגרמנים היו טובים יותר, עד שבדקה ה-81 הולטבי (שנבחר בסיום למצטיין המשחק) קיבל את הכדור בצד שמאל, עבר את דה וריי והמשיך למרכז. היה למספר 10 של הגרמנים מספיק זמן לכוון בעיטה מדוייקת ברגל ימין, וכשהכדור נורה סוף סוף, זוט לא היה יכול לעשות כלום. 2:2, ויש עוד עשר דקות לשחק.

זה היה נראה כאילו הגרמנים הולכים לקחת את זה, אבל דווקא ההולנדים היו אלה שניצחו בסופו של דבר בדקה ה-90: מרקו ואן חינקל הרים כדור לרחבה, ולירוי פר התרומם גבוה יותר מכולם כדי לנגוח פנימה. האוהדים הכתומים ביציע לא ידעו את נפשם מרוב אושר, וכבר עכשיו אפשר להגיד שיש לנו מתמודד ראוי על תואר המשחק של הטורניר.


 

הרכבים:

גרמניה: ברנד לנו, טוני יאנטשקה, שטפן טסקר, סבסטיאן רודי, סבסטיאן רודה (סבסטיאן פולטר, דקה 81), לואיס הולטבי, מתיאס גינטר, אוליבר זורג, פייר מיכל לאסוגה (קלמנס 61), פטריק הרמן, פניאל מלאפה (קווין פולאנד 38)

הולנד: ירואן זואט, ריקרדו ואן ריין, סטפן דה וריי, ברוני מרטינס אינדי, דיילי בלינד, קווין סטרוטמן, לוק דה יונג, אדם מאהר, אולה ג'ון, ג'ורג'יניו ווינאלדום (פלוריאן יוזפזון 68), מרקו ואן חינקל

  • banner-1
  • דף הבית חדשות כללי גרמניה הולנד גרמניה – הולנד 3:2