חדשות

עוד פרק ביריבות

פרסום: 06.06.2013

מפגש נוסף בין שתיים מהיריבות הגדולות ברמת הנבחרות שיש בכדורגל האירופי

ג'ורג'יו ויינאלדום בביקור הקודם שלו במושבה. הפעם המשחק הרבה יותר חשוב

ג'ורג'יו ויינאלדום בביקור הקודם שלו במושבה. הפעם המשחק הרבה יותר חשוב

יש מצב שהמשחק הערב (חמישי) בין גרמניה והולנד, הוא ה"יריבות" הגדולה ביותר בטורניר, עד כמה שאפשר להגיד שיש דבר כזה בכדורגל בינלאומי. אמנם ביום ראשון תשחק גרמניה מול ספרד, אחרי שהנבחרות הבוגרות נפגשו ביניהן בחצאי גמר או בגמרים בשלושת הטורנירים הגדולים האחרונים, אבל הולנד הייתה ונותרה יריבה מרה – ובהולנד ובגרמניה המשחקים בין השתיים מושכים תמיד עניין רב.

לשתי הנבחרות מדובר בחזרה לטורניר אחרי היעדרות, ושתיהן גם זכו בו בפעם האחרונה בו השתתפו – הולנד ב-2007 (אז אירחה אותו) וגרמניה ב-2009, ושתיהן רואות את עצמן כפייבוריטיות לזכייה.

מאמן הולנד, קור פוט, דיבר על התחושה שלו לקראת המשחק ועל ההכנות שלו ושל הנבחרת:  "צפינו בהם בווידאו, אין הפתעות.אנחנו מכירים את כולם, אבל נתמקד באיכות שלנו ובנקודות החזקות שלנו. אנחנו בדרך כלל משחקים 4-3-3 אבל זה משתנה תוך כדי המשחק, זו שיטה מאוד גמישה".

חלוץ הנבחרת שמשחק במנשנגלדבך הגרמנית, לוק דה יונג, אמר: "גרמניה מאוד מסוכנת, נבחרת עם המון איכות ועם שחקנים בעלי כישרון אישי מצוין – ביחד הם מציגים כדורגל ברמה גבוהה. אנחנו נבוא לשחק כדורגל, ונצטרך להיזהר מהם. אני מקווה שננצח אבל יהיה משחק קשה.

לגבי הגרמנים, אתמול הזים הקפטן לואיס הולטבי את החששות סביב פציעה שלו: "אף אחד לא צריך לדאוג לי". מספר 10 שיבח את המצב החברתי במחנה הגרמני, ואמר ש"האווירה נהדרת ואני נהנה מכל שנייה שאני הקפטן של הסגל הזה".

המאמן ריינר אדריון דיבר דווקא על הטקטיקה – והסביר איך הוא מתכנן לטפל בהולנדים: :אחד מהסגנונות שלהם הוא כדורים אלכסוניים והחלפת צדדים, זה מרכיב חשוב מאוד בכדורגל שלהם, ואנחנו נצטרך לנטרל אותו".

הרכבים משוערים:

גרמניה: ברנד לנו, טוני יאנטשקה, לאסה סוביך, סטפן טסקר, אוליבר זורג, פטריק פונק, לואיס הולטבי, כריסטוף מוריץ, קווין פולנד, פניאל מלאפה, פייר מיכל לאסוגה.

הולנד: ירואן זוט, ריקרדו ואן ריין, סטפן דה וריי, ברונו מרטינס אינדי, דיילי בלינד, ג'ורדי קלאסי, אדם מאהר, קווין סטרוטמן, ג'ורג'יניו ויינאלדום, לוק דה יונג, אולה ג'ון.

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים כללי גרמניה הולנד עוד פרק ביריבות