חדשות

"נתנו משחק ספקטקולרי"

פרסום: 10.06.2013

מאמן נבחרת ספרד ז'ולן לופטגי, היה מרוצה מהשחקנים שלו אחרי הניצחון הנפלא על גרמניה.

"מרוצה מאוד מהשחקנים שלי, הם רצו את הניצחון ולחצו כדי להשיג אותו". מאמן ספרד ז'ולן לופטגי

"מרוצה מאוד מהשחקנים שלי, הם רצו את הניצחון ולחצו כדי להשיג אותו". מאמן ספרד ז'ולן לופטגי

המשחק אתמול (ראשון) בין ספרד וגרמניה הסתיים אמנם בתוצאה מינימאלית של 0:1 לרוחיטה, אבל אי אפשר להטיל ספק בחד הצדדיות שלו – הספרדים שלטו במגרש, עשו ככל העולה על רוחם, ונדמה שרק חוסר מזל וחוסר דיוק מנעו מהם תוצאה גבוהה בהרבה.
מאמן ספרד, זו'לן לופטגי, נשמע מרוצה מהתצוגה של הקבוצה: "שיחקנו משחק ספקטקולארי נגד קבוצה טובה מאוד עם שחקנים טובים. הראינו את האופי שלנו ועשינו הכל כדי לנצח – אנחנו לא מכירים דרך אחרת לשחק. אנחנו מרוצים מאוד משלוש הנקודות, וגם מהדרך שבה המשחק התפתח ומהמנטליות שלנו. אני גאה בשחקנים שלי.
"משחק נמשך 90 דקות, ואנחנו בחרנו את הזמן הנכון להכניס את מוראטה למשחק. רודריגו עשה עבודה טובה כן, ומוראטה נכנס עם הגישההנכונה. אנחנו מרוצים מאוד משניהם, ואהבתי את הדרך שבה הוא חגג את השער עם שאר השחקנים"
לופטגי נשאל על היכולת ההתקפית החלשה של גרמניה, ואמר: " אני מעדיף להסתכל על האיכות של הקבוצה שלי, על העובדה שהיינו מסוגלים לקחת יוזמה ולהחזיק בכדור מול קבוצה חזקה, זה אומר יותר על האיכות שלנו מאשר שלהם, זו הדרך בה אני מסתכל על זה".
לגבי התוצאה, סיכם המאמן הספרדי: "אני מאוד מרוצה מהמשחק ששיחקנו, היינו טובים על המגרש והגענו להרבה הזדמנויות הבקעה. נכון שלא הבקענו, אבל העניין הוא ליצור הרבה מצבים נגד נבחרת כמו גרמניה".
מהצד השני, המאמן הגרמני ריינר אדריון, לא היה מרוצה: "זה היה משחק של להיות או לחדול, ידענו את זה לפני כן, וניסינו להלחיץ את ספרד. ידענו שהם נבחרת טובה עם יכולת החזקת כדור מצוינת, והשחקנים שלהם מנוסים. התאמצנו מאוד במחצית הראשונה, ואיך שהמשחק התקדם התעייפנו".
המאמן הגרמני התייחס גם לשיטת המשחק של הספרדים: "הם תמיד מנסים למצוא את אחד החלוצים שלהם, ואם הם לא מצליחים, הם מתמסרים ואפילו מחזירים לשוער, מניעים את הכדור על כל המגרש וגורמים ליריב שלהם לרוץ ולנסות להשיג את הכדור. ניסינו ללחוץ אותם לצדדים, אבל זה לא עבד כמו שרצינו – הם נבחרת מצוינת והגיע להם לנצח, בטח כשלא הצלחנו להגיע לרחבה שלהם".
"לנבחרת שלי יש מנטליות ורוח לחימה, הרצון היה חזק אצלם, אבל נראה לי שאולי היינו צריכים להיות יותר איכותיים כדי לעלות שלב. היו לנו שני משחקים צמודים, אבל בשנים לא יכולנו לעשות את זה", אמר אדריון, והוסיף: "הטורניר מאוד איכותי, יש נבחרות מצוינות גם בבית הזה וגם בבית השני. קיוויתי שנרים את הרמה שלנו בטורניר, אבל לא היינו מספיק טובים בהתקפה וגם היה חסר לנו מזל – אם אחד משני המשחקים ששיחקנו היה מסתיים בסוף בתיקו, היה לנו צ'אנס לעלות במשחק האחרון מול רוסיה".
  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים גרמניה רוסיה "נתנו משחק ספקטקולרי"