חדשות

"שיחקנו פנטסטי"

פרסום: 10.06.2013

מאמן נבחרת הולנד קור פוט חגג יום הולדת 62 בשבת, ולפי הציטוט שלו בכותרת, הוא היה מרוצה מה-1:5 על רוסיה ששחקניו העניקו לו מתנה

"מתנת יום הולדת מצויינת, אבל לזכות בטורניר תהיה מתנה עוד יותר טובה". קור פוט

"מתנת יום הולדת מצויינת, אבל לזכות בטורניר תהיה מתנה עוד יותר טובה". קור פוט

התצוגה של נבחרת הולנד אתמול (ראשון) מול רוסיה באיצטדיון טדי הייתה מרשימה מאין כמוה. חמשת השערים שהכתומים הבקיעו לרשת של שוער היריבה ניקולאי זאבולוטני היו מגוונים מאוד. הכרטיס האדום שנשלף לצ'יצ'רין בדקה ה-50, ושאחריו הבקיעו ספגו השחקנים של ניקולאי פיסארב ארבעה שערים, היה ללא ספק אינסטרומנטלי לתצוגה הנפלאה של ההולנדים, אבל גם כך האחרונים היו מנצחים, וביום רביעי הם יחזרו למושבה למפגש מול ספרד שהתוצאה בסופו תקבע מי יזכה בראשות בית ב'.

המאמן ההולנדי קור פוט, שחגג את יום הולדתו ה-62 בשבת, אמר בסיום המשחק: "מדובר במתנת יום הולדת מצוינת, אבל אנחנו רוצים להיות אלופים בסיום הטורניר, וזו תהיה המתנה הטובה ביותר – אנחנו בדרך לשם עכשיו. זו הייתה תוצאה טובה, ואני חושב ששיחקנו טוב – לא את כל 90 הדקות כי זה בלתי אפשרי – ובגלל ששיחקנו טוב גרמנו להם להתגונן. היו לנו לדעתי כ-70 אחוזי החזקה בכדור. שיחקנו מצד אחד לצד השני, אנחנו מנסים לפתוח את המשחק כל הזמן, ושיחקנו פנטסטי רוב המשחק".

ההולנדי התייחס למהלך המשחק: "המחצית הראשונה לא הייתה קלה כל כך, אבל שיחקנו היטב והגיע לנו היתרון בסיומה. במחצית השנייה, אחרי הכרטיס האדום, היה לנו כבר קל יותר לשחק. איבדנו קצת את הריכוז והם הבקיעו, וזכרונות של המשחק מול גרמניה עלו וצפו. הייתה מעט פאניקה, אבל אחרי השער השלישי המשחק כבר היה גמור".

פוט התייחס גם ליריבה הבאה שלו: "המשחק מול ספרד (ד', 19:00, המושבה) גם הוא חשוב מאוד. אני מאוד מרוצה שהמחליפים שלי שעלו מהספסל והראו שהם רוצים לתרום ולשחק – וזה מראה שיש לנו בסגל 23 שחקנים שאפשר לסמוך עליהם ולא רק 11".

יבגני פיסארב, המאמן הרוסי, סיפר על התוכנית שהייתה לו לפני המשחק: "התאמנו כדי לשחק יותר התקפי, והתוכנית הייתה להסתער כדי להבקיע ראשונים. ההולנדים התחילו לשחק בצורה יותר זהירה, והצלחנו לבצע חלק מהמטרות שלי, אבל אחרי שהם הבקיעו ראשונים והורחק לנו שחקן, היינו צריכים ללכת על זה בכח הכח כי תוצאת תיקו לא הייתה עוזרת לנו. עכשיו אנחנו צריכים לשחק מול גרמניה – וננסה לסיים את הטורניר בצורה אופטימית".

פיסארב סיפר על השיחה שלו עם השחקנים בתום המשחק: "אמרתי להם שהם צריכים לבלוע את הגלולה המרה, ולהבין שהם קיבלו פה ניסיון חשוב. המשחק מול גרמניה שנשאר לנו הוא חשוב – אנחנו לא טובים מול גרמניה באף קבוצת גיל, צעירים, עד-21 ובוגרים, ולכן אנחנו רוצים להתארגן מחדש ולהותיר את החותם על הטורניר".

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים הולנד רוסיה "שיחקנו פנטסטי"