לוח משחקים | MATCHES

לוח משחקים

אזור זמן GMT +2

עדכון אחרון: 24/12/2012

 • banner-1
 • הדרך לגמר

  אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 21, ישראל 2013, התחילה עם שלב המוקדמות והמשיכה עם שלב הפלייאוף, שקבע מי שבע הנבחרות שיצטרפו לישראל בטורניר הגמר.

  שלב המוקדמות
  הנבחרות חולקו לעשרה בתים – שניים בני שש נבחרות ושמונה עם חמש. לאחר שני סיבובי משחקים, עשר אלופות הבתים, וארבע הסגניות עם המאזן הטוב ביותר במשחקים מול הנבחרות במקום הראשון, השלישי, הרביעי והחמישי בבית שלהן, עלו לשלב הפלייאוף.

  שלב הפלייאוף
  המשחקים נערכו בשיטת נוק-אאוט בת שני משחקים ראש בראש – בית וחוץ. 14 הנבחרות שעלו לשלב זה דורגו, ונערכה הגרלה לקבוע את שבעת המשחקים. כמו בליגת האלופות, העולה מכל משחק נקבעה לפי סך השערים, שערי חוץ במקרה של שיוויון, ואם יש שיוויון גם בהם - הארכה ובעיטות הכרעה מ-11 מטר.

  טורניר הגמר
  כולל את שבע מנצחות הפלייאוף – ספרד (האלופה), גרמניה, איטליה, אנגליה, רוסיה, הולנד ונורבגיה – ואת ישראל המארחת. שמונה הנבחרות מוגרלות לשני בתים בני ארבע נבחרות כל-אחד, כאשר ישראל כמארחת וספרד הן ראשי הבתים.
  כל נבחרת מתמודדת פעם אחת מול הנבחרות האחרות בבית, ולאחר שלושה סיבובי משחקים, אלופת הבית וסגניתה עולות לחצי הגמר. בחצי הגמר אלופת בית 1 נפגשת עם סגנית בית 2, ולהיפך. שתי המנצחות עולות לגמר.

  הסבר נרחב יותר ניתן למצוא באתר אופ"א בתקנון הרשמי של התחרות.

 • דף הבית לוח משחקים