חדשות

"יריבה ברמה גבוהה"

פרסום: 20.03.2013

מאמן נבחרת ישראל גיא לוזון יודע שמצפה לו ולנבחרת שלו משימה לא קלה מול הולנד

luzon

"מי שיגיע למשחק ייהנה מנבחרת ישראל מצוינת, כמו בכל המשחקים עד עכשיו" לוזון (צילום: עודד קרני)

 

 

מחר (חמישי) ב-19:30, תפגוש נבחרת ישראל הצעירה את נבחרת הולנד באיצטדיון המושבה בפתח תקוה, כאשר הכניסה תהיה חינם למשחק. כרגיל, ביום לפני המשחק ערכה הנבחרת הצעירה מסיבת עיתונאים, במסגרתה נשאו דברים מאמן הנבחרת גיא לוזון ומגן/בלם הנבחרת עומרי בן הרוש.

"אנחנו מתאמנים ומתכוננים כרגיל, לא עושים משהו מיוחד. המשחקים מול הולנד וגרמניה הם ברמה הגבוהה ביותר, הרמה של אליפות אירופה הרי שתיהן משחקות באליפות. זה אתגר גדול מאוד מבחינתנו, ונעשה הכל כדי לצמצם את הפערים שיש לנו מהן", הסביר לוזון, והוסיף גם בנושא המוכנות המנטלית: "מבחינה מנטלית, אני לא חושב שמישהו מוכן יותר מאיתנו. אנחנו מאוד מפוקסים, יודעים את גודל האחריות שמונחת על הכתפיים".

המאמן גם סיפר מה הוא רוצה לראות מהנבחרת שלו מחר במושבה: "אני רוצה לראות מחר את מה שראיתי בכל משחקי האימון האחרים. נבחרת שמאומנת מאוד מבחינה הגנתית, ולא מפחדת להעיז לתקוף ולהגיע עם כמה שיותר שחקנים ברחבה של היריב, לא משנה מי הנבחרת שעומדת מולנו. הצופים יראו שהנבחרת מחוייבת".

לוזון התייחס גם לחשיבות ההגעה של האוהדים לאיצטדיון מחר: "אני חושב שמי שראה את המשחקים האחרונים נהנה מאוד, הצגנו כדורגל טוב. אני מאמין שחופשת חג הפסח עם הכניסה החופשית שאירגנה ההתאחדות, תגרום לכך שיהיו הרבה יותר צופים. לא כל יום מגיעים שחקנים שמככבים בליגה ההולנדית ובגרמנית, ואני מקווה מאוד שיתנו לנו את התמיכה, כי אנחנו צריכים אותה".

אז מי השחקנים ששווה לכם לשים עליהם עין בנבחרת ההולנדית? 

אחת הבעיות בנבחרת היא הפציעה של הבלם ואחד מעמודי התווך שלה, סרי פלאח. מחר ישחק בתפקיד הבלם עומרי בן הרוש, שסיפר גם הוא על המשחק שמחכה מחר: "אני כבר שנתיים משחק בתפקיד בלם, אז אפשר להגיד שאני מתאקלם בו לא רע". בן הרוש הסביר גם על ההכנות של הנבחרת, שלא שיחקה משחקים תחרותיים בשנתיים האחרונות, עקב עלייתה האוטומטית: "השנתיים האחרונות היו די אינטנסיביות יחסית לנבחרות צעירות אחרות שהייתי בהן. התגבש סגל טוב, גיא הכין אותנו בצורה הכי טובה שאפשר, מכל בחינה -  מההעמדה על המגרש ועד למחוייבות".

בן הרוש התייחס גם לטורניר היורו המתרגש עלינו בעוד פחות משלושה חודשים, וחשף את הציפייה הגדולה של השחקנים לתחילתו: "אנחנו כבר מרגישים את האווירה של היורו, של טורניר גדול ועכשיו גם באות נבחרות גדולות – אז מסתכלים על המשחקים האלה בצורה אחרת. עוד צעד אחד אנחנו שם, והאווירה מאוד חיובית – אנחנו רוצים לשחק כבר".

לוזון סיכם את מסיבת העיתונאים, אחרי שנשאל על הסקאוטים הרבים שיגיעו ליורו והסיכוי של שחקנים ישראלים, ואולי גם שלו, להגיע אחרי האליפות לאירופה: "מי שיחשוב על הצלחה כמשהו אינדיבידואלי שלו, לא יגיע רחוק. אנחנו צריכים לחשוב כקבוצה, אנחנו לא שחקני טניס. אם נבוא כמו קבוצה, ביחד, יהיה לנו סיכוי להצליח. אנחנו לא נבחרת נוצצת. אבל השלם עולה על סכום חלקיו, וכקבוצה, אין מה להגיד, אנחנו נראים הרבה יותר טוב".

*עדכון סגל: עידו לוי (מכבי נתניה) הפצוע שוחרר מסגל הנבחרת הצעירה, ואייל גולסה (מכבי חיפה) ששוחרר מסגל הנבחרת הבוגרת, צורף לסגל של לוזון.

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים כללי נבחרת ישראל ישראל "יריבה ברמה גבוהה"