חדשות

השמחה של טדי

פרסום: 12.06.2013

אורית רז חוותה רגע מיוחד מאוד כשישראל שיחקה מול אנגליה ביום שלישי

אוהדי נבחרת ישראל במשחק בין ישראל לאנגליה באיצטדיון טדי (צילום: עודד קרני)

אוהדי נבחרת ישראל במשחק בין ישראל לאנגליה באיצטדיון טדי (צילום: עודד קרני)

מאת אורית רז

אנחנו הישראלים אוהבים לחכות לעצמנו בפינה, לא להאמין בעצמנו. אנחנו אוהבים שדברים לא עובדים והכי הרבה להגיד "ידענו, אמרנו לכם איך זה ייגמר". טוב, אולי לא כולנו – 22 אלף ועוד כמה הצופים שהגיעו ביום שלישי לאיצטדיון טדי מכל הארץ כנראה לא ידעו. גם אני הגעתי לטדי – העמסתי את המשפחה לאוטו והתחלתי במסע. פקקים? היו. ילדות שלא מפסיקות לריב כל הדרך? גם על זה אפשר לסמן V. הדרך לטדי עם כל הבלגאן של הבנייה? לא נכחיש, להגיע לטדי לא היה כיף – וגם הסדרנים והמשטרה – כולם הצליחו לעצבן.

אבל בשנייה שנכנסנו לאיצטדיון, הכל עבר. בפנים היו אלפי ילדים, משפחות, אימהות, בני נוער חובשי כיפה, חיילים, וכולם גדשו ומילאו את האצטדיון בעיר הבירה. וכל הקהל הזה שאג אל אל ישראל. המון גדול של אוהדי נבחרת – כאלה שאוהבים כדורגל ואוהבים את המדינה. כשהגיעו הגלים ביציע, ועברו את כל האיצטדיון על ארבעת יציעיו כשהם מחבקים את הנבחרת הזו – חייכנו וצחקנו והיינו מאושרים.

אבל לנבחרת זה לא הספיק – ובדקה ה-80 היא הצליחה גם לעלות ליתרון. וכשהכדור נכנס לרשת האנגלית, פרצה כזו שמחה באיצטדיון – מי שלא ראה את השמחה בטדי לא ראה שמחה בימיו. אחרי שריקת הסיום, עשר דקות מאוחר יותר, קמנו על הרגליים ומחאנו כפיים לנבחרת וגם לעצמנו, לקהל, שלא התעצלנו ולא התבאסנו על הדרך ועל הפקקים ועל המשטרה ועל כל הדברים האחרים, והגענו לטדי. כאמור, לא היינו היחידים ביציע, וכולם זכו לחוויה מיוחדת ובלתי נשכחת – כזו עם טעם של ניצחון, הטעם הכי מתוק והכי ממכר. וכשיצאנו מהאיצטדיון, באופן סימבולי אולי ובטח יפה לסיום הטורניר –  ראינו מולנו רק תור אחד– וכל מי שעמד בו רצה לקנות את החולצות של נבחרת ישראל.

 

(אורית רז היא מנהלת אגף הנוער בהתאחדות לכדורגל)

  • banner-1
  • דף הבית חדשות נבחרת ישראל ישראל השמחה של טדי