חדשות

"תהיו גאים בטורניר"

פרסום: 18.06.2013

נשיא אופ"א מישל פלאטיני מגלה את דעתו על טורניר אליפות אירופה במסיבת עיתונאים מיוחדת שערך לקראת הגמר

"אנחנו מנסים לשפר את הכדורגל". מישל פלאטיני

"אנחנו מנסים לשפר את הכדורגל". מישל פלאטיני

הערב, באיצטדיון טדי, ייערך הגמר הגדול של אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 21 שנערכת בישראל, ובו ייפגשו איטליה וספרד. לרגל הטורניר הגיע לארץ נשיא אופ"א מישל פלאטיני, שיעניק את הגביע לזוכה המאושרת. אך עוד לפני כן, התפנה מר פלאטיני לסכם את הטורניר במסיבת עיתונאים חגיגית במלון דן בירושלים.

ראשית, ביקש פלאטיני לספר על תחושותיו מהטורניר עד כה: "אני מאוד שמח מכמה סיבות. כמו שאפשר לראות על פני, יש הרבה שמש, ואני אוהב שמש, בשווייץ  מזג האוויר אינו טוב. אני יכול גם לומר שהאליפות עד כה מאורגנת בצורה נהדרת. כל אחד עשה את כל מה שהוא יכול כדי שהיא תתקיים על הצד הטוב ביותר. אני מרוצה מהדור הצעיר של השחקנים. כולם שיחקו נהדר, האיצטדיונים טובים, והייתה אווירה טובה – ראיתי המון משפחות עם ילדים צעירים וכולם שמחו ונהנו. זה הכדורגל שאני אוהב, וזה משמח אותי וכך בחרתי לפתוח את מסיבת העיתונאים".

פלאטיני נשאר תחילה לגבי שיתוף הפעולה של אופ"א עם ההתאחדות לכדורגל: "שיתוף הפעולה עם ההתאחדות היה פנטסטי. אני גם רוצה להגיד תודה ל-450 המתנדבים שעבדו ותרמו את חלקם בטורניר. אני חושב שבארץ כולם יכולים להיות גאים בטורניר הזה, והיחסים עם ההתאחדות והרשויות היו טובים מאוד".

נשיא אופ"א התייחס גם למצב הפוליטי הרגיש, והסביר את עמדתו ועמדת הארגון: "מבחינה פוליטית – אני לא מתעסק בדברים כאלה. תמיד יש אנשים שיפגינו בעד או נגד, אבל ישראל שייכת לארגון ויש לה זכויות כמו לכל חברה אחרת. אני מבין שיש הפגנות – וזכות כולם להפגין. אנחנו גם עובדים בשת"פ עם הרשות הפלסטינאית כדי לעזור לה, אבל אני רוצה שאנשים בכל מקום ישחקו כדורגל, ומבחינתי לההתאחדות לכדורגל בארץ יש את אותן זכויות ואותן חובות כמו לשאר החברים באופ"א".

פלאטיני נשאל גם לגבי הדבר שהפתיע אותו הכי הרבה בטורניר: "אני משחק כדורגל בערך 50 שנה, קשה להפתיע אותי כשזה מגיע לכדורגל. אבל אני חושב שמה שחזר על עצמו זה שאנשים שהשתתפו כאן בטורניר היו מופתעים מאיכות המשטחים והדשא, זה דבר חשוב מאוד לכדורגל, וזה חשוב גם לכל הצופים. כי מה שהם רואים זה שחקנים ודשא – אם הדשא טוב, הם יהיו מרוצים – אם הוא יהיה גרוע אנשים יגידו שהמצב קטסטרופה. תתפלאו כמה אנשים שמים לב לדשא".

כאמור, סיבת ההתכנסות למסיבה הייתה הגמר הערב, וגם על כך פלאטיני נשאל, במיוחד על רקע עברו ביובנטוס וחיבתו לכדורגל האיטלקי, וענה: "ממה שראיתי בחצי הגמר, יש נבחרת שהיא טובה יותר. מצד שני לאיטלקים אין מה להפסיד, אפשר לתת הכל ואני חושב שאיטליה הייתה נבחרת טובה עד עכשיו, יותר נלחמת, יותר רעה, חיפשה הזדמנויות כל הזמן. אני מספיק מכיר את הכדורגל כדי להגיד לכם ששום דבר לא בטוח לפני המשחק. לא צריך לדבר לפני שמשחקים".

פלאטיני נשאר לגבי יו"ר ההתאחדות אבי לוזון וחשף מעט על ההערכה שהוא מקבל באירופה: "קודם כל הוא נבחר שוב להנהלה, סימן שבאירופה מרוצים ממנו. אני באופן אישי מנסה להיות בסדר עם כל 53 החברים הם בכל זאת מצביעים לי. אבי יעשה הכל כדי לקדם את הכדורגל בישראל, הוא עשה את העבודה שלו כמו שצריך, הוא זכה באירוח  – זה בזכותו, והטורניר פה מצוין. יש איצטדיונים חדשים בנתניה ובפתח תקוה, ונראה כמובן גם את האיצטדיון הערב. ההתאחדות תזכה וזוכה בדברים נהדרים, טורניר כמו זה שנערך בישראל זה דבר טוב לכל מדינה שהיא ואני חושב שהכדורגל הישראלי יכול ליהנות מכל העבודה הטובה שנעשתה כאן".

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים "תהיו גאים בטורניר"