חדשות

"רק הניצחון משנה"

פרסום: 18.06.2013

טיאגו, שזכה במגף הכסף, סיפר אחרי המשחק מה הדבר היחיד שהיה לו חשוב הערב. לופטגי: "בסופו של דבר המנטליות עזרה לנו לנצח"

מלכי השערים של הטורניר, איסקו, מוראטה וטיאגו, עם המגפיים בהם זכו (צילום: עודד קרני)

מלכי השערים של הטורניר, איסקו, מוראטה וטיאגו, עם המגפיים בהם זכו (צילום: עודד קרני)

 

"אנחנו מאוד שמחים. לא רק בגלל הניצחון, אלא גם בגלל הדרך שבה הניצחון הזה הושג. אני מאוד שמח בשביל השחקנים שלי. הדבר הכי חשוב הוא האיכות של השחקנים, וזה שהשחקנים האימנו בעצמם. הם יישמו את כל מה שתירגלנו והתאמנו עליו", כך אמר מאמן נבחרת ספרד ז'ולן לופטגי המרוצה אחרי המשחק בו ניצחה נבחרתו את איטליה בגמר אליפות אירופה לנבחרות צעירות, והוסיף: "לכל שחקן יש את הכח שלו, אבל הם מאוחדים, והמנטליות הזו היא מה שעוזרת להם בסופו של דבר לנצח".
אחרי שני טורנירים רצופים בהם הרוחיטה זוכה, נשאל המאמן האם הוא חושב כבר על הזכייה בצ'כיה 2015, ואמר: "לפני שאנחנו חושבים על העתיד, אנחנו רוצים לחגוג קצת. אחר כך נחשוב על העתיד וגם על השחקנים שעולים לנבחרת הבוגרת. יהיה לזה זמן אחר כך".
בקשר לפנדל השני אותו לקח איסקו, חשף לופטגי שההחלטה לא הייתה שלו: "השחקנים היו אלה שהחליטו מי לוקח את הפנדל, לא אני. לא היה לי חלק בהחלטה".

המצטיין במשחק הערב, טיאגו, אמר: "אי אפשר להשוות בין הגמרים. נהניתי מהשערים אותו הדבר. את הפנדל הראשון הוא לקח, ואני את השני. כולם בנבחרת יכולים להבקיע פנדלים. לא מפריע לי לא להבקיע ארבעה שערים, כי אנחנו אלופים".

עוד הוסיף שחקנה של ברצלונה: "זה תענוג לשחק עם השחקנים הכי טובים בספרד,בלי קשר לאיזו קבוצה הם משחקים – ריאל או ברצלונה או מלאגה. זה פשוט כיף לנו לשחק ביחד".

מהצד השני, דביס מנג'יה היה רגוע אחרי המשחק: "אני גאה להיות מאמן של השחקנים. הטעויות היחידות שהשחקנים שלי עשו נבעו מחוסר ניסיון. שיחקנו טוב והיה טורניר טוב, אבל בשביל לנצח צריך שלשחקנים שלך יהיה יותר ניסיון. אולי בטורניר הבא נהיה טובים יותר, לעשות שוב את מה שעשינו יהיה קשה מאוד, עשינו דברים טובים, דיברתי עם נשיא ההתאחדות האיטלקית בקשר לעתיד של הנבחרת, אבל אנחנו מעדיפים לקחת כמה ימים כדי לחשוב על מה שהיה, ואז לקחת החלטות בקשר לנבחרת".

מנג'יה החמיא ליריבה שלו: "כל השחקנים ששיחקו הערב היו מצוינים, הספרדים היו מצוינים, אני רוצה להגיד מזל טוב וכל הכבוד לספרדים, למאמן ולאנשי הצוות ולשחקנים. הכנו את עצמנו טוב למשחק, אבל דברים כאלה קורים במשחק, והספרדים ברגעים מסוימים הצליחו להראות את האיכות שלהם, ואנחנו החמצנו אבל במשחק כזה אסור להחמיץ ואני גאה בשחקנים שלי".

  • banner-1
  • דף הבית חדשות כללי איטליה ספרד "רק הניצחון משנה"