חדשות

"תוצאה מצוינת עבורנו"

פרסום: 12.06.2013

אחרי הניצחון על אנגליה 0:1, סיפר גיא לוזון במסיבת העיתונאים על תחושותיו לגבי העתיד, הטורניר וגם על המורשת שהוא משאיר אחריו: "השארתי בסיס טוב לכדורגל הישראלי"

"הפרידה מהשחקנים קשה מאוד". לוזון (צילומים: עודד קרני)

"הפרידה מהשחקנים קשה מאוד". לוזון (צילום: עודד קרני)

22,167 צופים הגיעו הערב (שלישי) לאיצטדיון טדי וראו את נבחרת ישראל מנצחת את נבחרת אנגליה 0:1 ומסיימת את הטורניר עם טעם מתוק להפליא בפה. הניצחון, ראשון בטורניר אליפות אירופה, היווה בעצם את סיום קמפיין בן שלוש שנים של המאמן גיא לוזון עם השחקנים שלו, ואוטוטו יעלה לוזון על מטוס ויתחיל בתפקידו הבא – מאמן קבוצת סטנדרד ליאז' הבלגית.

דקות לאחר המשחק, במהלך מסיבת העיתונאים, שיתף לוזון את תחושותיו: "זו תוצאה מצוינת בשבילנו, אנחנו גאים בה, אנחנו גאים באיך ששיחקנו ובאיכות שהצגנו, ואני גם גאה בשחקנים שלי". המאמן נשאל אם הוא מאוכזב בדיעבד, בעקבות השער בדקה האחרונה נגד נורבגיה, ואמר: "אם היינו מנצחים את נורבגיה – היינו היום בחצי הגמר. אבל אנחנו לא מאוכזבים, אני יודע מה הרמה שלנו ואני מאוד מרוצה מהשחקנים".

לוזון גם החמיא ליריבה, אחרי שנשאל על דעתו עליה:" אנגליה היא נבחרת מצוינת, עם שחקנים טובים בקבוצות הטובות ביותר בפרמייר-ליג".

לוזון גם נשאל לגבי הביקורות שהיו עליו בתקשורת, ואמר שכבר שבועיים הוא אינו נכנס לקרוא שום דבר באמצעי התקשורת: "אם הייתי קורא, כנראה שלא הייתי יכול לעבוד כמו שצריך. אבל קיבלתי הודעות מחזקות, כך שהבנתי את הלך הרוחות של הדברים שאומרים עלי".

על החגיגות שאחרי השער, הסביר לוזון: "אני חי בשביל לנצח ובשביל תוצאות – לא מעניין אותי כסף או סיפורים מסביב או חוזים – רק הריגוש שבניצחון ובשביל זה אני חי ובגלל זה אני גם מגיב ככה כשאני מנצח".

המאמן גם סיכם את הקדנציה שלו: "עשיתי את המקסימום שלי, והשארתי בסיס טוב לכדורגל הישראלי, למרות מה שאולי חושבים. האמנתי בשחקנים שלי לאורך כל הדרך, וגם בהפסדים היה לי כיף איתם, היינו קבוצה מגובשת ומאוחדת. בדרך כלל – פרידות קלות לי, אבל הפרידה מהם היא קשה. הם משהו מיוחד וידעתי את זה כל הזמן, ואמרתי להם – הדרך היחידה להצלחה היא פשוט להיות חרשים ולא להקשיב לאף אחד".

לוזון גם התייחס לקהל הירושלמי ואמר שמדובר בקהל מצוין שהראה את זה היום: "מי שמסית לגזענות זה מי ששואל את השאלות האלה ומעלה את הנושא הזה כל פעם מחדש. זה פנטסטי מבחינתי לסיים את הקריירה כמאמן הנבחרת הצעירה בירושלים".

  • banner-1
  • דף הבית חדשות חדשות ואירועים כללי ישראל "תוצאה מצוינת עבורנו"