ערים מארחות

ירושלים

פעילויות בעיר

634864843701624535

Jerusalem Festival of Light

ירושלים, מרכז תיירותי בינלאומי

פרסום: 18.11.2012

ירושלים היא אחת הערים המרכזיות והקדומות בעולם, בעלת היסטוריה בת למעלה מ-5000 שנה. ממנה צמחו שלוש הדתות המונותיאיסטיות שעיצבו וממשיכות לעצב את העולם כפי שאנו מכירים אותו כיום.

 

ירושלים היא העיר הקדושה ביותר ליהדות, כשההתיישבות היהודית החלה לפני כ-3000 שנה כאשר דוד המלך הכריז על ירושלים כעיר בירתו והפך אותה למרכז המדיני והדתי של ממלכת ישראל המאוחדת.

 

ירושלים היא עיר הולדתה של הנצרות (ב-31 לספירה) כאשר ישו נקבר ונצלב בה. ירושלים קדושה למוסלמים באמונה שבה סיים מוחמד את מסעו הלילי ממכה, ומהמקום בו שוכנת כיפת הסלע עלה לרקיע השביעי.

 

מימים קדומים אלו ועד לימינו אנו, ירושלים היא אחת הערים המפורסמות בעולם שמיליוני אנשים מבקשים להגיע אליה. כיום, 80% מהתיירים המגיעים למדינת ישראל מבקרים בירושלים, יותר מכל עיר אחרת.

 

היופי בירושלים, הוא השילוב בין הישן לחדש ששזורים זה בזה. ירושלים היא העיר הגדולה ביותר בישראל ואף על פי שהיא אחת הערים העתיקות בעולם, ירושלים של המאה ה-21 היא עיר מודרנית ומלאת חיים.

 

במהלך הביקור בעיר ניתן לבקר במקומות היסטוריים בהם צעדו אבותינו. אזור העיר העתיקה משתרע על פני קילומטר רבוע, והיא אחד המקומות היפים בעולם. העיר נחלקת לרובעים: הרובע היהודי, המוסלמי, הנוצרי והארמני. ניתן לבקר באזור באתרים היסטוריים כגון הכותל המערבי, כנסיית הקבר, ויה דלרוזה ועוד.

 

רוב היהודים החיים בירושלים חיים במערב העיר באזור גדוש מוזיאונים, גלריות, בתי קפה ומסעדות. מדי שנה היא מארחת עשרות פסטיבלים מקומיים ובינלאומיים, וביומיום משמשת במה למגוון רחב של מופעי ריקוד, הופעות מוסיקה ועוד. מיטב אמנים מישראל ומהעולם מגיעים כדי להופיע בה, כך שכל המבקרים בעיר נהנים מקשת אירועים ואמנים איכותיים.

 

בשעות הלילה ניתן ליהנות ממגוון רחב של מסעדות, פאבים ואתרים שונים וחדשים. הסברה שעיר הבירה מסתכמת רק בערך ההיסטורי שלה, מתבדה כשמגלים את סצנת חיי לילה בירושלים וזאת רק ההתחלה. עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים, פועלים יחדיו במהלך השנים האחרונות כדי להציג ירושלים מתחדשת והיא אכן התחדשה. מדובר בשינוי תפיסתי בו ההיצע התיירותי הרחב והמגוון, נושק לעולם התרבות הירושלמי האיכותי, מה שיוצר נגזרת אחת ואיכותית המציבה בפנינו ירושלים חדשה לגמרי – מרכז תיירותי תרבותי בינלאומי.

 

לצד ההיצע הרחב, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים השיקו לאחרונה מוצרים תיירותיים חדשים המיועדים לכל מבקר ובדגש לתייר העצמאי (תייר שאינו חלק מקבוצה). המוצרים כוללים; אתר תיירות בינלאומי חדשני מסוגו בשם I travel Jerusalem אשר ייתן מענה לכל צרכיו של התייר. עמדות מידע והזמנת כרטיסים אלקטרוניות אשר מוקמו באתרי התיירות בעיר דוגמת יד ושם, מוזיאון ישראל, מגדל דוד ומגוון בתי מלון. ברקודים סלולאריים אשר הוצבו ברחבי העיר ויאפשרו לתיירים לקבל מידע באמצעות סריקתם.
כל מה שצריך לקראת הטיול בירושלים וכל מידע על העיר, נמצא באתר אינטרנט ידידותי אחד: www.itraveljerusalem.com

 

 

  • banner-1
  • המשחק הקרוב

  • דף הבית ערים ירושלים